Fotopuchalski

Pod adresem www.fotopuchalski.pl wystartował serwis poświęcony sylwetce naszego Mistrza oraz historii konkursu fotograficznego „Łowca Polskiego”.

Więcej

Własna chłodnia

Brak chłodni uniemożliwia przeprowadzenie procesu dojrzewania dziczyzny. A przecież możemy ją wykonać samemu.

Więcej

Dzik po huculsku

Danie to znają zarówno Rosjanie, jak i Ukraińcy. Ci pierwsi przyrządzają je z niedźwiedzia, drudzy zaś – z dziczego schabu.

Więcej

Żywy trup

Niektórzy ludzie, których tylko raz spotykamy na naszym myśliwskim szlaku, zapadają nam w pamięć na całe życie.

Więcej

Dar rozróżniania

Generalizowanie służy ustawieniu sobie przeciwnika, nie zaś dojściu do prawdy. Pomimo tego wielu nie chce dojrzeć różnicy myśliwymi a zabijaczami.

Więcej

Wojski nad Dunajcem

Nowy Sącz zazielenił się od mundurów leśników i myśliwych, a po ulicach przez dwa dni niósł się dźwięk rogów.

Więcej

Głuszce z Nawojowej

Wielka myśliwska pasja oraz emerytura pomogły dwóm najlepszym lisiarzom w okręgu nowosądeckim strzelić w ostatnim sezonie niemal po sto drapieżników.

Więcej

Leśnicy Jaśnie Pana

Lasy Beskidu Żywieckiego kryją wiele wspaniałych myśliwskich historii o leśnikach i myśliwych. Rodzina Koconiów napisała kilka rozdziałów tej opowieści.

Więcej

Mistrz z Nowego Światu

Włodzimierz Łucyk, rusznikarz z 30-letnim stażem, o broni mówi ze znawstwem. Pod względem dokładności niewielu może się z nim równać.

Więcej

Królewski dublet

Firma CZ przygotowała propozycję dla wszystkich, którzy z powodu ograniczonego budżetu nie należą do grona klientów Holland & Holland.

Więcej

Wilk syty, owca cała

Władze hiszpańskiej wspól­noty autonomicznej Kastylia i León poinfor­mowały o skuteczności tamtejszego programu odstrzału wilków.

Więcej

Kolorowa moda

Wśród miłośników afrykań­skiego safari zapanowała ostatnio moda na nieco­dzienne wariacje i odmiany kolory­styczne. Myśliwi coraz częściej poszu­kują niecodziennego umaszczenia zapewniającego oryginalność i niepo­wtarzalność zdobytego trofeum.

Więcej

Myśliwi są niezbędni

Wilfried Pabst, znany niemiecki przedsiębiorca, jest żywym dowodem na to, że łowiectwo jest kluczowym elementem wsparcia ochrony przyrody.

Więcej

Wspieranie kłusownictwa

Niepewne są losy projektu organi­zacji ochroniarskiej, która wykupuje m.in. cyrkowe lwy i próbuje adaptować je do samodzielnego życia na wolności.

Więcej

Cztery zajączki

O tym jak niebezpieczny dla zwierzyny drobnej może się okazać lis przekonuje przykład łowczego KŁ nr 10 „Sarna” z Kłóbki Aleksan­dra Sikorskiego.

Więcej

Wilk syty, owca cała

Wilk syty, owca cała

Władze hiszpańskiej wspól­noty autonomicznej Kastylia i León poinfor­mowały o skuteczności tamtejszego programu odstrzału wilków. Więcej

Kolorowa moda

Kolorowa moda

Wśród miłośników afrykań­skiego safari zapanowała ostatnio moda na nieco­dzienne wariacje i odmiany kolory­styczne. Myśliwi coraz częściej poszu­kują niecodziennego umaszczenia zapewniającego oryginalność i niepo­wtarzalność zdobytego trofeum. Więcej

Myśliwi są niezbędni

Myśliwi są niezbędni

Wilfried Pabst, znany niemiecki przedsiębiorca, jest żywym dowodem na to, że łowiectwo jest kluczowym elementem wsparcia ochrony przyrody. Więcej

Wspieranie kłusownictwa

Wspieranie kłusownictwa

Niepewne są losy projektu organi­zacji ochroniarskiej, która wykupuje m.in. cyrkowe lwy i próbuje adaptować je do samodzielnego życia na wolności. Więcej

Cztery zajączki

Cztery zajączki

O tym jak niebezpieczny dla zwierzyny drobnej może się okazać lis przekonuje przykład łowczego KŁ nr 10 „Sarna” z Kłóbki Aleksan­dra Sikorskiego. Więcej

 • ©Łowiec Polski 2013
 • projekt - Unia Interactive

Facebook

Twitter

Google Plus


 • 28 Jul 2017

 • 27 Jul 2017

 • 26 Jul 2017

 • 25 Jul 2017

 • 24 Jul 2017

 • 23 Jul 2017

 • 22 Jul 2017

 • 21 Jul 2017

 • 20 Jul 2017

 • 19 Jul 2017