Łowiecka tożsamość

Kultura i tradycje łowieckie decydują o tożsamości pol­skich myśliwych, bez czego nie byłoby ani znaczącej obecno­ści myślistwa w polskiej historii, ani siły współczesnego łowiectwa.

Więcej

Cel z bliska

Lunety o dużych krotnościach sprawdzą się podczas polowań na rogacze, gdyż pozwalają dokładnie przyjrzeć się parostkom.

Więcej

W książęcym raju

Legendarny zawodowy myśliwy i organizator safari w Afryce Eustachy Sapieha junior zaczynał swoją myśliwską przygodę na Kresach Rzeczypospolitej, w rodzinnym majątku Spusza. 

Więcej

Zagłębie myłkusów

Nie ma słabych obwodów, są tylko słabi gospodarze łowisk – twierdzi Piotr Bracik, łowczy WKŁ Nr 203 „Daniel”.

Więcej

Na tropie rogacza

Praktyka łowiecka pokazuje, że odnalezienie kozła może okazać się trudne, jeżeli nawet padnie on w ogniu.

Więcej

Papież na ambonie

Jeżeli akurat nie spieszy z pomocą cierpiącym, to poluje – najchętniej na zwierzynę grubą. Kolekcjonuje wizerunki świętego Huberta. Kto taki? Papież. Antoni Papież.

Więcej

ASF fakty i mity

O afrykańskim pomorze świń piszą już wszyscy. Mamy dzięki temu coraz więcej „fachowców”.

Więcej

Lisy pod ochroną

Dyrektor departamentu hisz­pańskiego ministerstwa rolnic­twa ogłosił pilotażowy projekt redukcji szkód wyrządzonych przez króliki polegający w głównej mierze na wprowa­dzeniu ochrony… lisów.

Więcej

Rumunia zapowietrzona

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt poinformowała o wykryciu kolejnych sześciu ognisk afrykańskiego pomoru świń w przydomowych chlewikach na terenie Rumunii.

Więcej

Zmiana ustawy

Tylko trzy miesiące funkcjonowały przepisy w sprawie szacowania szkód łowiec­kich. Posłowie obozu rządowego złożyli nowy projekt, w którym sołty­sów zastąpią pracownicy ośrodków doradztwa rol­niczego.

Więcej

Sarnina na zamku

W czerwcu w Puł­tusku odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Pol­ska Wczoraj i Dziś”, w któ­rym udział wzięli również myśliwi.

Więcej

Spotkanie łowczych

W związku ze zmianami organizacyjnymi w Polskim Związku Łowieckim, wynika­jącymi ze znowelizowanej ustawy Prawo łowieckie, nastąpiły zmiany kadrowe w terenowych strukturach związku.

Więcej

Lisy pod ochroną

Lisy pod ochroną

Dyrektor departamentu hisz­pańskiego ministerstwa rolnic­twa ogłosił pilotażowy projekt redukcji szkód wyrządzonych przez króliki polegający w głównej mierze na wprowa­dzeniu ochrony… lisów. Więcej

Rumunia zapowietrzona

Rumunia zapowietrzona

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt poinformowała o wykryciu kolejnych sześciu ognisk afrykańskiego pomoru świń w przydomowych chlewikach na terenie Rumunii. Więcej

Zmiana ustawy

Zmiana ustawy

Tylko trzy miesiące funkcjonowały przepisy w sprawie szacowania szkód łowiec­kich. Posłowie obozu rządowego złożyli nowy projekt, w którym sołty­sów zastąpią pracownicy ośrodków doradztwa rol­niczego. Więcej

Sarnina na zamku

Sarnina na zamku

W czerwcu w Puł­tusku odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Pol­ska Wczoraj i Dziś”, w któ­rym udział wzięli również myśliwi. Więcej

Spotkanie łowczych

Spotkanie łowczych

W związku ze zmianami organizacyjnymi w Polskim Związku Łowieckim, wynika­jącymi ze znowelizowanej ustawy Prawo łowieckie, nastąpiły zmiany kadrowe w terenowych strukturach związku. Więcej

  • ©Łowiec Polski 2013
  • projekt - Unia Interactive

Facebook

Twitter

Google Plus