Kierunek hodowli

Podstawowym założeniem hodowli jest uzyskiwanie potomstwa lepszego od rodziców. Przyjrzyjmy się więc obecnym tendencjom i sprawdźmy, czy rzeczywiście taki kierunek udaje się utrzymać.

Więcej

Bury pod amboną

Wilk pogryzł myśliwego. Nie na Syberii, lecz pod Słupskiem. Nie sto lat temu, ale przed miesiącem. Rana niegroźna – kłopoty spore.

Więcej

Skuteczne polowanie

Zachowania saren polnych powodują, że polowanie w otwartych terenach rolniczych nie należy do łatwych. 

Więcej

Święta wojna

Nieuchronnie i bardzo szybko zbliżamy się do prawdziwej konfrontacji. Nastroje są podgrzewanie przez osoby, które nie jedzą mięsa.

Więcej

Broń mistrza

Historie śrutówek, z których Adam Smelczyński robił dublety i zdobywał medale

Więcej

W sieci zła

Fala hejtu przetoczyła się przez Internet po tym, jak antyłowiecki fanpage oskarżył znanego augustowskiego weterynarza i myśliwego, o zabijanie dla przyjemności zwierząt.  

Więcej

Zbiorowe blokady

Media nie mogą się doczekać informacji z naszych polowań zbiorowych. Niestety nie interesują ich barwne jesienne zdjęcia uśmiechniętych łowców przy pokocie.

Więcej

Podkarpacka narada

Podczas odprawy łowczych okręgowych minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podsumował dotychczasowe efekty zwalczania ASF-u.

Więcej

Dar braci Węgrów

Znana receptura mówi o gulaszu „na winie” – co się nawinie, to do gara. Nas interesuje inne danie – wykwintne i smakowite.

Więcej

Chronić z głową

Angielski hodowca drobiu egzotycz­nego zamierza pozwać tamtejszą rządową agencję ochrony środowi­ska, domagając się odszko­dowania za masakrę, jakiej dopuściły się norki amery­kańskie w związku z dzia­łaniami […]

Więcej

Zapuszkowany jaźwiec

Śmierć w męczarni czekała młodego borsuka, ale w porę pojawił się człowiek i uwolnił zwierza ze stalowej maski.

Więcej

Warchlak po białowiesku

Puszcza Białowieska od wieków była łowiskiem władców Rze­czypospolitej (a przez pewien czas również carów Rosji). W między­wojniu polował tu prezydent Ignacy Mościcki, a w nieistniejącym […]

Więcej

Chronić z głową

Chronić z głową

Angielski hodowca drobiu egzotycz­nego zamierza pozwać tamtejszą rządową agencję ochrony środowi­ska, domagając się odszko­dowania za masakrę, jakiej dopuściły się norki amery­kańskie w związku z dzia­łaniami prowadzonymi na rzecz ochrony ryb. Więcej

Zapuszkowany jaźwiec

Zapuszkowany jaźwiec

Śmierć w męczarni czekała młodego borsuka, ale w porę pojawił się człowiek i uwolnił zwierza ze stalowej maski. Więcej

Warchlak po białowiesku

Warchlak po białowiesku

Puszcza Białowieska od wieków była łowiskiem władców Rze­czypospolitej (a przez pewien czas również carów Rosji). W między­wojniu polował tu prezydent Ignacy Mościcki, a w nieistniejącym już dziś pałacu organizowano łowieckie bie­siady. Więcej

  • ©Łowiec Polski 2013
  • projekt - Unia Interactive

Facebook

Twitter