• Nowy sezon z „Łowcem”
  Nowy sezon z „Łowcem”
 • Opary smogu
  Opary smogu

Sarnie przystawki

Grzegorz Russak radzi, by po powrocie z majowego polowania przyrządzić wątróbkę na grzankach z pieczarkami.

Więcej

Przysmak koczownika

Danie to gotuje się nad żywym ogniem, a jest to jedna ze sprawdzonych stepowych metod przyrządzania posiłku.

Więcej

Trofea na zamku

W Muzeum Historycznym Mia­sta Tarnobrzega na Zamku w Dzikowie otwarto Pokój Myśliwski, który został zrekonstru­owany na podstawie zdjęć z 1917 roku.

Więcej

Królewskie łowy

W dawnych czasach prasa, nie tylko myśliwska, rozpisywała się o królewskich strzałach i wielkich pokotach.

Więcej

Porzeczkowy kozioł

Urok trofeistyki to wspomnienia, które wracają, gdy zatrzymamy wzrok na orężu czy parostkach. Jaka była historia strzelenia tego rogacza?

Więcej

Plaga w kukurydzy

Musimy nauczyć się odróżniać uprawy, w których żerowały dziki, od zaatakowanych przez stonkę, która występuje już na połowie powierzchni kraju.

Więcej

Z ziemi włoskiej

Producenci broni z Półwyspu Apenińskiego zaskakują. Swoją premierę miał właśnie samopowtarzalny sztucer Chronos, który może konkurować nawet z uznanymi niemieckimi markami. 

Więcej

Uniwersalny niemiec

Dobrze ułożony wyżeł weimarski może polować jako dzikarz, tropowiec, aporter ptactwa wodnego oraz klasyczny legawiec w suchym polu.

Więcej

Norka w pułapce

Myśliwi KŁ „Gęgawa” z Zagórowa – prowadząc redukcję populacji norki amerykańskiej – dowodzą, że bez nas przyroda sobie nie poradzi.

Więcej

Milion Hiszpanów

Nasi koledzy z Półwyspu Ibe­ryjskiego kolejny raz mogą poszczycić się drugim miej­scem w Europie (po Francji i przed Włochami) pod względem liczby myśliwych.

Więcej

Pan od przyrody

Zmarły pod koniec marca Dick Potts uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych przyrodników zajmujących się środowi­skiem rolniczym.

Więcej

Zdegradowane lisy

Naukowcy szacują, że obecna liczebność populacji lisów zasiedlających angielskie mia­sta osiągnęła 150 tys. osobników.

Więcej

Słoweński odstrzał

Władze Słowenii nie ugięły się pod naciskiem międzyna­rodowej opinii publicznej i zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zwiększyły limity odstrzału wielkich drapieżników w sezonie 2017.

Więcej

Buraki z Manhattanu

W zaciętym pojedynku Donald Trump „upolował” sobie prezydenturę. I choć sam nie jest myśliwym, to jego synowie są zapa­lonymi łowcami. W trakcie kampanii wyborczej temat […]

Więcej

Milion Hiszpanów

Milion Hiszpanów

Nasi koledzy z Półwyspu Ibe­ryjskiego kolejny raz mogą poszczycić się drugim miej­scem w Europie (po Francji i przed Włochami) pod względem liczby myśliwych. Więcej

Pan od przyrody

Pan od przyrody

Zmarły pod koniec marca Dick Potts uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych przyrodników zajmujących się środowi­skiem rolniczym. Więcej

Zdegradowane lisy

Zdegradowane lisy

Naukowcy szacują, że obecna liczebność populacji lisów zasiedlających angielskie mia­sta osiągnęła 150 tys. osobników. Więcej

Słoweński odstrzał

Słoweński odstrzał

Władze Słowenii nie ugięły się pod naciskiem międzyna­rodowej opinii publicznej i zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zwiększyły limity odstrzału wielkich drapieżników w sezonie 2017. Więcej

Buraki z Manhattanu

Buraki z Manhattanu

W zaciętym pojedynku Donald Trump „upolował” sobie prezydenturę. I choć sam nie jest myśliwym, to jego synowie są zapa­lonymi łowcami. W trakcie kampanii wyborczej temat polowania wielokrot­nie wypływał i był powodem ataków. Więcej

 • ©Łowiec Polski 2013
 • projekt - Unia Interactive

Facebook

Twitter

Google Plus


 • 16 May 2017

 • 15 May 2017

 • 13 May 2017

 • 12 May 2017

 • 11 May 2017

 • 10 May 2017

 • 9 May 2017

 • 8 May 2017

 • 7 May 2017

 • 7 May 2017