Atak na Beckhama

Co wolno piłkarzowi? Gitarzysta Brian May krytykuje Davida Beckhama za to, że wziął udział w polowaniu na kuropatwy.

shutterstock_124443079Brytyjskie profile serwisu spo­łecznościowo-informacyjnego Twitter zawrzały. Brian May, a właściwie dr Brian May – brytyjski astrofizyk, bardziej znany publicznie jako charyzmatyczny gitarzysta zespołu Queen, a ostatnio również zagorzały przeciwnik tradycyjnych w Wielkiej Brytanii polowań na lisy par force oraz gorący przeciwnik realizowanego tam od kilku lat programu redukcji liczebno­ści borsuków – opublikował na swoim profilu na popularnym „ćwierkaczu” komentarz na temat udziału Davida Beckhama w polowaniu otwierającym tegoroczny sezon polowań na kuropa­twy, którego organizatorem był inny celebryta Guy Ritchie, znany brytyjski reżyser i scenarzysta, a prywatnie były mąż Madonny.

Beckham, znany ze swoich upodo­bań modowych, został sfotografowany w nienagannym stroju myśliwskim, budząc wśród przeciwników łowiectwa wyjątkowo żywe reakcje. „Strzelanie do zwierząt dla zabawy nie wygląda dobrze, powinieneś pozostać przy strze­laniu bramek!” – napisał w komentarzu May. Gitarzysta od lat jest sympaty­kiem brytyjskich środowisk wegań­skich i wegetariańskich, skupionych wokół ruchów na rzecz praw zwierząt. „Wolałbym zostać zapamiętany jako aktywista na rzecz praw zwierząt niż jako muzyk” – stwierdził niedawno w jednym z wywiadów. „Ta wiadomość bardzo mnie zasmuciła. Beckham jest bohaterem. Ale jego zaangażowanie w najbardziej tchórzliwy ze ‘sportów’ jest dla mnie… wielkim rozczarowa­niem” – napisał May.

„Jeśli Beckham miałby pozostać przy grze w piłkę, Brian May powinien trzy­mać się z dala od astrofizyki” – czytamy w jednej z wypowiedzi. „Albo zgodnie z jego życzeniem z dala od muzyki” – dodał ktoś inny. Złośliwości nie brakuje po obu stronach dyskusji, ale wśród dziesiątków wątków i setek komentarzy, jakie pojawiły się pod wypowiedziami Briana Maya, szczególnie jeden zasłu­guje na uwagę. Do dyskusji włączył się bowiem Tim Bonner – prezes jednej z największych brytyjskich organizacji skupiających miłośników życia zgod­nego z naturą, nieodłącznie związa­nego z łowiectwem i wędkarstwem, zarzucając gitarzyście hipokryzję. Bonner zauważył, że publiczna niechęć do łowiectwa i wielkie rozczarowanie postawą Beckhama nie przerodziły się wcześniej w jakąkolwiek krytykę kolegi z zespołu, gdyż zapewne mogłoby to zagrozić jego interesom. Rzeczywi­ście, w wypowiedziach muzyka próżno szukać jakiejkolwiek krytyki Rogera Taylora, perkusisty zespołu Queen, który prywatnie również jest miłośni­kiem polowania na pióro.

A co na to Beckham? Nic. I słusznie – psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Paweł Tarski / fot. Shutterstock

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter