Darz Bór Extreme

W sierpniu na terenie Poli­gonu Drawskiego odbyła się pierwsza edycja imprezy skierowanej do myśliwych zainteresowanych aktywnym spędza­niem czasu na świeżym powietrzu.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w trafianiu do róż­nych celów statycznych, ruchomych i bardzo nietypowych, ustawionych w odległości od 35 do nawet 600 metrów!

Trzeba było wykazać się umie­jętnością strzelania z różnych postaw. Czasem trzeba było nawet użyć wabika, by ukazała się właściwa tarcza. Oprócz wieloboju kulowego, który był symulacją sytuacji łowiec­kich, uczestnicy mogli spróbować swych sił w strzelaniu z broni wojskowej, nawet tej automatycznej. Dla wszyst­kich, organizatorzy udostępnili specjalną oś, na której można było przetestować modele sztucerów z różną optyką marki Swarovski Optik.

Ekstremalnych przeżyć dostarczały także jazdy tere­nowymi samochodami, które każdy mógł przetestować w warunkach poligonu. A dla chętnych była także możli­wość jazdy prawdziwym ekstremalnym pojazdem rajdowym prowadzonym przez kierowcę rajdowego. W czasie imprezy w miasteczku obozowym pojawili się Krzysztof Hołow­czyc oraz Rafał Marton, którzy również próbowali swych sił w strzelaniu.

O podniebienia i doznania kulinarne zadbał Jakub Wol­ski z Hell’s Kitchen, który przez trzy dni dzielnie serwował piekielnie dzikie potrawy z dziczyzny, którą dostarczyła firma Gobarto Dziczyzna!

Najlepszymi w konkurencjach strzeleckich okazali się Mariusz Wudarski, Tomasz Kirczuk i zwycięzca Piotr Kra­sicki. Gratulujemy! Organizatorami imprezy byli Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Wojskowy Klub Spor­towy „Poligon Drawski” i redakcja magazynu łowieckiego „Darz Bór”.

Przemysław Malec

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter