Kłusownik rzuca indykiem

Dwóch myśliwych polujących na indyki w hrabstwie York w stanie Pensylwania mogło przypłacić łowiecką przygodę życiem. Podczas rozstawiania bałwanków o mało nie zostali postrzeleni przez kłusownika. Mężczyzna – salwując się ucieczką – rzucił w ścigających go mężczyzn… indykiem.

wild-turkey-910632_960_720

Myśliwi polowali na terenie prywatnym. Rozmieścili bałwanki, które przyciągnęły dzikie indyki. Żaden z łowców nie zdążył jednak pociągnąć za spust, gdyż uprzedził ich zakamuflowany mężczyzna w wieku około 50 lat. Przybysz zaczął strzelać do stada indyków niemal bez celowania, o mało nie raniąc przy tym myśliwych. Kiedy ci zwrócili mu uwagę, że znajduje się na cudzym terenie, kłusownik zaczął uciekać, zbierając po drodze strzelone ptactwo. Sprawa nabrała groteskowego charakteru, gdy przestępca usiłował zatrzymać pogoń, rzucając za siebie indykiem.

Na miejscu zdarzenia znaleziono porzucony plecak ze sprzętem łowieckim oraz dziecięcą wędkę, co może wskazywać, że kłusownikowi ktoś towarzyszył. Według portalu York Daily Record, za nielegalne strzelenie dwóch indyków mężczyźnie grozi grzywna w wysokości do 4,5 tys. dolarów. Władze stanowe wyznaczyły nagrodę 500 dolarów za informację, które pomoże zatrzymać przestępcę.

JS, outdoornews.com / fot. skeeze (pixabay.com)

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter