,,Kujawy” dla faworytów

Niespodzianek nie było. Puchar Kujaw trafił w ręce fawory­tów. Wysoką formę potwier­dził zwycięzca, Remigiusz Włodarczyk z okręgu opolskiego.

Śrut strzelił „czy­sto”. Zgubił punkt na rogaczu i sześć punktów na dziku. Włocławski wynik Remka (493 pkt) to w chwili zamykania tego numeru „Łowca Polskiego” najlep­szy rezultat w tym roku na zawodach rangi krajowej. Remigiusz Włodarczyk dołączył go do całej listy swoich suk­cesów w bieżącym sezonie. Od wiosny wystrzelał Puchar Browninga i Winche­stera, Puchar Podbeskidzia, Puchar Pre­zydenta Piły, a w dzień po „Kujawach” wygrał – znowu z czystym śrutem – Puchar Toruńskiej Katarzynki.

W klasyfikacji mężczyzn kolejne miejsca na podium we Włocławku zajęli Bogdan Gałęcki (483/500) i Paweł Boro­wicz (480/500). Wśród dian bezkonku­rencyjna okazała się Dominika Socha z okręgu konińskiego. Wynik budzi respekt – 454/500. Dało to jej zwycię­stwo w kategorii kobiet i 18. lokatę wśród prawie setki wszystkich zawodni­ków. To jednocześnie dokładnie tyle, ile potrzebowała Aleksandra Łyczykowska, by tydzień wcześniej wygrać tegoroczne Mistrzostwa PZŁ Dian. Kolejne panie na podium to Julita Łąpieś z wynikiem 379/500 i coraz lepsza „powszech­niaczka” Bibiana Adamska, która we Włocławku strzeliła 366/500.

„Puchar Kujaw” to jedyna impreza rangi krajowej organizowana we Wło­cławku. Doskonałe przygotowanie poprzednich edycji sprawiło, że w tym sezonie przy „Kujawach” pojawiło się prestiżowe „OW”. Dla jednej z naj­młodszych strzelnic w kraju to duże wyróżnienie. Włocławek w pełni na nie zasłużył, bo zawody były bardzo dobrze przygotowane, nie budziła też zastrze­żeń praca lokalnych sędziów, kierowa­nych przez głównego arbitra Piotra Peł­czyńskiego z Komisji Strzeleckiej NRŁ.

Marek Ledwosiński

 • ________________________

 • Warto przeczytać

  • ©Łowiec Polski 2013
  • projekt - Unia Interactive

  Facebook

  Twitter

  Google Plus