Mikołaj z kniei

Poznańscy myśliwi kupili dla Szpitala im. św. Józefa nowo­czesny ambulans do przewozu dzieci.

Będzie jeździł z logo PZŁ, ratu­jąc życie i zdrowie małych pacjentów. To najszlachetniejszy i najpiękniejszy rodzaj promocji łowiectwa!

Zbiórka funduszy odbyła się w iście ekspresowym tempie. Dość powiedzieć, że pomysł zakupu ambu­lansu Jerzy Wachowiak przedstawił na posiedzeniu ORŁ w Poznaniu 28 września ubiegłego roku! Myśliwi natychmiast zaaprobowali projekt. Wkrótce odbyło się też spotkanie z prezesami kół łowieckich z terenu okręgu. Ustalono wtedy, że każdy z poznańskich myśliwych wpłaci na szczytny cel 15 zł. Potrzebna kwota uzbierała się błyskawicznie. Fundatorzy wyszli z założenia, że kto szybko daje, ten dwa razy daje, i już 6 grudnia, w mikołajki, przekazali szpi­talowi nowy samochód Ford Tourneo Connect o wartości 77 tys. zł.

Wśród trzech sygnałów, których może użyć załoga ambulansu, nie zabrakło tego najbliższego sercu każdego myśliwego – sygnału „Darz Bór”. O darczyńcach przypomina nie tylko znajdujące się na bocznej szybie logo PZŁ, ale także umiesz­czona obok fotela kierowcy róża jelenia byka z jeleniem św. Huberta. Dzięki Jerzemu Wachowiakowi udało się także zdobyć dwa tablety, które zamontowano na oparciach przednich foteli. Stroną startową jest oczywiście strona internetowa ZO PZŁ w Poznaniu.

Uroczystość przekazania ambu­lansu uzyskała wspaniałą oprawę. Przed szpitalem zagrał Zespół Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko” pod kierow­nictwem nieocenionego Krzysztofa Kadleca. W oknach natychmiast poja­wiły się twarze zaskoczonych pacjen­tów. Krótki koncert wzbudził ich entuzjazm. Myśliwi, którzy odwiedzili szpital, założyli charakterystyczne czapy z pomponami, ale nie czerwone, jak każe tradycja, lecz… zielone. Tym razem bowiem Mikołajowie przyszli prosto z kniei!

To już kolejna niezwykle udana i zaskakująca akcja poznańskich myśliwych. Wcześniej zakupili dla Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pompę infuzyjną do precyzyjnego podawania leków. Zainicjowali też akcję krwio­dawstwa, gdyż – jak przypomina Jerzy Wachowiak – myśliwi dbają o przyrodę, a człowiek jest przecież jej częścią.

Jan Siewier

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter