Mistrzostwa mistrzów

Mistrzostwa PZŁ w strzela­niach myśliwskich w klasie mistrzowskiej to w naszym środowisku jedna z najważniej­szych imprez strzeleckich, zaliczana do wawrzynowych imprez central­nych.

dsc_0307_a

W tegorocznych zawodach, przeprowadzonych 3–4 września 2016 roku, tym razem na radomskiej strzelnicy, uczestniczyło 164 zawod­ników reprezentujących 47 zarządów okręgowych PZŁ.

Rywalizacja przebiegała w bardzo sportowej atmosferze. Zawodnicy chwalili organizację oraz przebieg zawodów. Nic dziwnego, skoro większość konkurencji sędziowała śmietanka związkowych sędziów, głównie z Komisji Strzelectwa Myśliwskiego przy NRŁ. Dostrzeżeni zostali również sponsorzy – między innymi Delta Optical, Incorsa, FAM Pionki i Wasko – a także i ofiarodawca nagrody głównej zawodów, którą była znakomita strzelba Winchestera, ufundo­wana przez firmę „Knieja” z Krakowa.

Chociaż było upalnie i duszno, a takie warunki zazwyczaj mają swoje odbicie w wynikach, dało się zauwa­żyć przewagę strzelców zajmujących czołowe miejsca w innych centralnych zawodach strzeleckich. Publiczność nie miała jednak powodu do narzekania, bo walka o tytuł najlepszego strzelca w klasie mistrzowskiej trzymała w napięciu do ostatnich minut. Jeden z pretendentów w ostatniej konku­rencji nie trafił jednego rzutka i tym samym zaprzepaścił wygraną!

Zwycięzcą zawodów został Kamil Jamróz z Kielc, uzyskując wynik 484/500 pkt, drugie miejsce zajął Jakub Madej z Radomia z wynikiem 482/500 pkt, natomiast na trzecim miejscu upla­sował się Henryk Górski z Tarnobrzega z wynikiem 463/500 pkt.

Zwycięzcą drużynowym został zespół z Tarnobrzega w składzie Henryk Górski, Mariusz Pasztaleniec, Krzysztof Szczęch z wynikiem 1407 pkt, drugie miejsce zajęła drużyna z Gorzowa Wiel­kopolskiego w składzie Bogdan Gałęcki, Jacek Kołodziński, Tadeusz Skorobogaty z wynikiem 1401, a trzecie miejsce uzyskała drużyna z Katowic w składzie Michał Gawdzik, Sergiusz Pospiech, Dawid Mołdrzyk z wynikiem 1399 pkt.

Uroczystego wręczenia nagród po ofi­cjalnym odczytaniu wyników przez sędziego głównego Piotra Pełczyńskiego dokonali radomski łowczy okręgowy Wojciech Szymański wraz z przedstawi­cielem ZG PZŁ Zbigniewem Boniuszko i przewodniczącym Komisji Strzelec­twa Myśliwskiego przy NRŁ Zbignie­wem Zielińskim. Warto wspomnieć, że do rywalizacji przystąpiła też jedna zawodniczka. Grażyna Ambroziak reprezentowała ZO PZŁ w Warszawie, a organizatorzy uhonorowali jej start wyróżnieniem.

Jarosław Czekaj

dsc_0337_a dsc_0351_a dsc_0424_p dsc_0493_a

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter