Myśliwski prezent

Myśliwi i smakosze dziczyzny otrzymują ciekawy prezent, który po pierwsze – dobrze powinien służyć im samym przy okazji biesiad łowieckich i uroczystych spo­tkań w kołach, a po drugie – może być znakomitym „myśliwskim” upomin­kiem dla naszych przyjaciół i partne­rów.

Mowa o nowej serii win myśliw­skich, jaką przygotowaliśmy dla naszych Czytelników i myśliwych. W jej skład wchodzi pięć różnych win, które sprze­dawać będziemy przez nasz sklep wysył­kowy www.jednosclowiecka.pl.

 

W tym miejscu warto przypomnieć, że to decyzja nieprzypadkowa, a jej idea nie narodziła się nagle ani nawet w ostatnich miesiącach. W redakcji „Łowca Polskiego” od dawna wie­dzieliśmy, że dziczyzna kocha wino i że są takie wina, które szczególnie pasują do dań z dziczyzny. Właśnie dlatego już dziesięć lat temu „Łowiec Polski” stworzył dla myśliwych pierwszą w Polsce serię win myśliwskich.

Pomysł podpatrzyliśmy w krajach o równie bogatych łowieckich tradycjach, jak Polska, gdzie do dziczyzny, jako

symbolu wyjątkowych, wyrafinowanych smaków, podaje się wino – we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii nikomu nie przyjdzie do głowy inne rozwiązanie. Ba! W wymienionych krajach, ale także w Niemczech, w Szwajcarii czy w Austrii, winiarze szykują specjalne wina do dzi­czyzny. Często mają one osobne myśliw­skie etykiety i własne kanały dystrybucji – specjalnie dla myśliwych!

Wina z pierwszej kolekcji sprze­dawaliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Uznaliśmy jednak, że pora odświeżyć smaki win myśliwskich i we współpracy z nowym importerem oferujemy dzisiaj myśliwym kolekcję pięciu win z hisz­pańskiego rejonu Valdepenas, położo­nego na granicy Andaluzji.

Nasza nowa seria to wina niezbyt drogie. Naszym założeniem było, aby ich cena nie przekroczyła 30 złotych. Udało się nam i specjalnie dla myśli­wych w naszym sklepie cena każdego z tych win to jedyne 25 złotych. Zde­cydowaliśmy tak, bo zależy nam, aby nasi Czytelnicy mieli łatwy dostęp i tani prezent, z którym będą mogli odwiedzić wójta czy starostę.

Dlatego z myślą o prezentach przy­gotowaliśmy pakiety win zapakowane w eleganckie skrzynki. Jedna, dwie czy trzy butelki w komplecie na pewno zrobią miłe wrażenie. Myśląc trochę na zapas, w naszym sklepie znajdziecie również zestawy prezentowe z innymi alkoholami oraz książkami Grzego­rza Russaka czy nawet całe oprawione roczniki „Łowca Polskiego” – myślę, że wszyscy znajdziemy upominek na każdą myśliwską okazję.

Na zakończenie kilka słów o tym, jakie wina trafiły do nowej Kolekcji Myśliwskiej „Łowiec Polski”. Część myśliwych mogła je już widzieć, a nawet próbować, bo swoją premierę miały podczas tegorocznych Targów Myśliwskich Hubertus Expo 2017. Poszczególne wina mają etykiety przed­stawiające doskonale znane wszystkim myśliwym gatunki zwierzyny.

Szlachetne czerwone „Ciervo” (jeleń) ze szczepu Garnacha, bardzo smaczne wytrawne Tempranillo o nazwie „Javali” (dzik), dwa białe półwytrawne wina „Pato” (kaczka) i „Perdiz” (kuropatwa) i wreszcie półwytrawne czerwone „Uro­gallo” (głuszec), z którego – to warto podkreślić – będziemy przeznaczać złotówkę od każdej sprzedanej butelki na działania Fundacji Ochrony Głuszca, która aktywnie wspiera różne projekty ochronne i badawcze.

Zaletą wszystkich tych win jest nie tylko relatywnie niska cena, ale też ich walory smakowe. Każde z win, choć są one dość młode, ma swoją klasę i wdzięk. Pije się je łatwo i z przyjem­nością. Tym bardziej więc zasługują na miano myśliwskiego prezentu.

Bartosz Głębocki

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter