Nadwiślańskie spotkania

W ubiegłym roku w okręgu siedleckim po raz trzeci odbył się Hubertus Nadwi­ślański. Udział w polowaniu wzięło 250 myśliwych, a nad przebiegiem imprezy czuwał Jerzy Tarański z Kółka Myśliw­skiego w Garwolinie.

Tradycyjnie przed polowaniem odbyło się ślubowanie nowo wstępujących myśli­wych, którzy po zbiórce po raz pierwszy stanęli na stanowiskach. Polowanie przy tak dużej liczbie uczestników wyma­gało sprawności logistycznej. Odbyło się w ośmiu grupach w obwodach kół łowieckich i OHZ Nadleśnictwa Gar­wolin. Na pokocie ułożono czternaście dzików, jedenaście lisów i trzy koguty bażanta.

Przy okazji zbiórki myśliwych prezes ORŁ w Siedlcach Adam Stęp­niak wręczył odznaczenia łowieckie nadane przez Kapitułę Odznaczeń NRŁ. Szczególnym gestem organizatorów było przekazanie okolicznościowych statuetek wykonanych przez Euge­niusza Ochnio, plastyka i myśliwego. Otrzymali je prezesi kół łowieckich, dzięki którym odbyło się polowanie. Hubertowska biesiada w gościnnych Uśniakach, w stanicy Kółka Myśliw­skiego z Garwolina, trwała do późnego wieczora.

Wiesław Gąbka

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter