Olimpijska promocja

Od 2 do 10 czerwca na Wyspach Brytyjskich odbędzie się jedna z najważniejszych imprez promocji łowiectwa w Zjednoczonym Królestwie – Narodowy Tydzień Strzelecki.

"Narodowy Tydzień Strzelecki" Vincent Hancock - fot. en.wikipedia.org

Organizatorem tego wydarzenia jest Związek Wiejski (CU – Countysiede Alliance) –zrzeszający miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury, w tym jeździectwa, wędkowania i łowiectwa. Narodowy Tydzień Strzelecki w zasadzie jest cyklem imprez odbywających się w najróżniejszych miejscach w kraju, których podstawowym celem jest umożliwienie zapoznania się ze strzelectwem możliwie największej liczbie chętnych, którzy w ten sposób po raz pierwszy w życiu wezmą do rąk broń. Jest to doskonała okazja do promocji sportów i zainteresowań związanych z bronią i kształtowania społecznej akceptacji i zrozumienia dla obecności broni w rękach obywateli – w szczególności dotyczy to myśliwych, ale również strzelców sportowych i rekreacyjnych, kolekcjonerów czy miłośników broni pneumatycznej.

Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie to tydzień szczególny. Będzie to bowiem również okazja promocji Igrzysk Olimpijskich w Londynie, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2012 r. Z tego powodu, w tym roku szczególny nacisk położony zostanie na dyscypliny sportowe. Swoje tereny udostępni w tym roku ponad 70 strzelnic i obiektów związanych ze sportem strzeleckim. Dla wszystkich nowicjuszy zapowiadane są zniżki i promocje na kursy strzeleckie i zniżki przy zakupie pierwszej broni.

David Taylor z Countryside Alliance, kierownik kampanii promocyjnej tegorocznej imprezy, oświadcza: „Narodowy Tydzień Strzelecki 2012 zapowiada się jako jeden z najlepszych i najbardziej udanych. W cieniu takich obiektów jak Diamond Jubilee i London Olympics, nigdy nie było lepszej okazji, by wyrwać młodzież sprzed telewizorów i konsoli gier i zabrać je na strzelnicę. To doskonała okazja dla rodziców, by zaprezentować swoim dzieciom prawdziwy i wymagający sport, który wciąga i który zapewnia możliwość przebywania na świeżym powietrzu”.

at / fot. pixabay.com, en.wikipedia.org

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter