Rykowisko w parku

Nie tylko myśliwi przemierzają jesienią swoje łowiska w poszukiwaniu wymarzonych byków. To także czas, na który czekają fotograficy przyrody.

 

Coraz częściej w naszych łowiskach możemy spotkać miłośników przyrody, którzy uzbrojeni w obiektywy fotograficzne wyruszają do lasu w poszukiwaniu najlepszych ujęć tego niezwykłego spektaklu. Niestety, nie jest to takie proste – jelenie należą do wyjątkowo czujnych i wyjątkowo płochliwych zwierząt i zazwyczaj trzymają się z dala od naszych wścibskich oczu. Są jednak takie miejsca w Europie, gdzie jelenie wydają się nie przejmować obecnością ludzi i swoje gody odbywają przed licznie zgromadzoną publicznością.

Dyrehaven – to dawny teren łowiecki duńskich monarchów przekształcony obecnie w rezerwat przyrody wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten położony nieopodal Kopenhagi park o powierzchni ponad 11 km² zamieszkuje ponad dwa tysiące jeleni i danieli, które spokojnie przechadzają się obok turystów. Wiele portretów władców kniei publikowanych w europejskiej prasie łowieckiej powstało właśnie tutaj. Niekiedy możemy je również podziwiać na łamach „Łowca Polskiego” i w pozostałych naszych wydawnictwach.

fot. geograph.org.uk / źródło: youtube.com

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter