Spalska gonitwa

Obchody hubertowskie groma­dzą nie tylko myśliwych, ale także miłośników koni i jeź­dziectwa. Ważnym miejscem tych spo­tkań jest Spalski Hubertus. 

Także w tym roku, 9 października, na łąkach nad Pilicą zebrali się miłośnicy jeździectwa i łowiectwa.

Podczas całodniowej imprezy, która zgromadziła kilka tysięcy osób, uczest­nicy Spalskiego Hubertusa Jeździec­kiego mogli obejrzeć atrakcyjne pokazy jeździeckie, w tym pokazy kaskaderskie Grupy Apoliniarski, a także pokazy zaprzęgów. Były także degustacje potraw z dziczyzny, występy zespo­łów muzycznych, pokazy sygnalistów, prezentacje rasowych psów myśliw­skich. Dla publiczności zorganizowano także konkursy wiedzy jeździeckiej i łowieckiej.

Wśród gości imprezy byli aktorzy – i miłośnicy jeździectwa – Marek Siudym i Mariusz Krzemiński oraz znany dzien­nikarz telewizyjny Michał Fajbusiewicz, a najmłodszym uczestnikiem Hubertusa Jeździeckiego była 7-letnia Hania Bed­narek z Łodzi, dosiadająca konia Hun­tera ze stajni z Zakościela.

W tradycyjnej pogoni za lisem uczest­niczyło kilkudziesięciu jeźdźców, w tym kilka amazonek. Z lisią kitą uciekał w tym roku Arkadiusz Zwierzchowski z Chorągwi Rycerskiej Ziemi Radom­skiej, a zerwał ją Hubert Jedliczka z Wło­szowej i to on został królem polowania.

W trakcie imprezy zostały przeprowa­dzone również wybory Miss Hubertusa 2017. Została nią 18-letnia Zuzanna Stę­pień z Końskich jeżdżąca na koniu Szila, a na I wicemiss wybrano Włoszkę Latifę Ksous dosiadającą konia Aiszę. Tytuł II wicemiss przypadł Annie Świdzie z Łodzi, która jeździła na koniu Ariadna.

Dzień święta jeździeckiego zwieńczył w tym roku występ zespołu Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego.

Bartosz Głębocki / fot. Alicja Urbaniak

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter