Za granicą hejtu

Wobec śmiertelnych gróźb Szkocka policja zarządziła ochronę przedstawiciela agencji rządowej zajmującej się ochroną środowiska (Scottish National Heritage) po tym, jak Mike Cantlay zatwierdził decyzję redukcji liczebności kruków w hrabstwie Perth.

Zezwolenie wydane zostało w związku z projektem ochrony zagrożonych tam kulików i czajek. Przedstawiciele organizacji pseudoekologicznych tym razem nie poprzestali na zwykłym hejcie, pokazując do czego prowadzi przyzwolenie na radykalizację ich działań.

– Rozumiemy, że część osób może uznawać tego rodzaju decyzje za co najmniej kontrowersyjne. Zabijanie przedstawicieli jednego gatunku po to,
by chronić drugi jest jednak codzienną praktyką zarządzania środowiskiem. Dotyczy to nie tylko dzierżawców łowisk i rolników, lecz jest praktykowane przez niemal wszystkie organizacje ochrony środowiska, które dzierżawią jakiekolwiek obszary ochrony. Tym razem jednak sposób wyrażania niezadowolenia przekroczył wszelkie granice i normy społeczne – stwierdził Nick Halfhide kierujący departamentem zasobów odnawialnych SNH.

(PT)

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter