Złom dla legendy

Na grób Jana Sztolcmana, twórcy naszego miesięcznika, powrócił  Złom. 

Skradziony przed laty został teraz zrekonstruowany staraniem myśliwych z KŁ „Trop” z Warszawy i redakcji „Łowca Polskiego”. Miejsce spoczynku legendarnej postaci polskiego łowiectwa, znajdujące się na cmentarzu w warszawskim Wilanowie, odzyskało więc dawny wygląd.

Dotrzymaliśmy słowa! Na granitowej płycie nagrobnej wybitnego biologa, kynologa i myśliwego umieściliśmy Złom – znak najwyższego szacunku łowieckiej braci. Po tym, jak kilka miesięcy temu sygnalizowaliśmy w artykule, że grobowiec został zdewastowany przez cmentarne hieny, skontaktował się z nami Janusz Chychłowski, prezes KŁ „Trop” z Warszawy. Zadeklarował wsparcie finansowe i poprosił o pomoc swego kolegę po strzelbie, znakomitego plastyka Stanisława Kędzierskiego. To właśnie pan Stanisław wykonał perfekcyjną kopię skradzionego Złomu. W tę szlachetną akcję zaangażował się również Łukasz Fila, członek zarządu koła.

W listopadzie, miesiącu poświęconym naszym Drogim Zmarłym, na wilanowskim cmentarzu złożyliśmy wieniec z charakterystycznym leśnym motywem i zapaliliśmy znicz. Dowiedliśmy tym samym, że myśliwi nie tylko chronią przyrodę, ale są także strażnikami pamięci.

Bartosz Marzec

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter