Benelli dla zwycięzcy

Mija miesiąc od chwili, gdy nasza redakcja ogłosiła konkurs fotograficzny z okazji 95-lecia istnienia Polskiego Związku Łowieckiego.

Więcej

Pod pieśnią głuszca

Polowania na tokach przeszły u nas do historii. Pozostały zdjęcia oddające atmosferę wiosennych wypraw na głuszca.

Więcej

Kolorowe koguty

Anglicy nazywają go „królem dziczyzny”, a u nas najczęściej trafia do rosołu. Występuje w każdym polnym łowisku i jest najliczniejszym przedstawicielem zwierzyny drobnej.

Więcej

Po ponowie

Doświadczonemu łowcy ponowa pozwala poznać sekrety kniei. Z pozostawionych na świeżym śniegu tropów myśliwy czyta jak z otwartej księgi.

Więcej

Czekając na tabun

Trudno o bardziej emocjonujące polowanie niż te na wyjątkowo czujne i spostrzegawcze dzikie gęsi.

Więcej
Gumofilce w kniei

Gumofilce w kniei

Widzimy je głównie na dawnych zdjęciach, ale i dziś nie brak miłośników tego obuwia. Gumofilce to cały rozdział historii polskiego łowiectwa.

Więcej

Szacunek dla zwierzyny

Pokot to wyraz szacunku dla każdego strzelonego zwierza – zarówno dla kapitalnego byka jelenia, jak też lisa czy kaczki.

Więcej

Z myśliwskiego kociołka

Bigos na dziczyźnie czy aromatyczny żur na narogach nigdzie nie smakują tak wybornie jak w kniei, przy ognisku, w przerwie wielkich łowów. 

Więcej

Tropem wspomnień

W Kielcach otwarto wystawę fotografii myśliwskiej Andrzeja Łady. Czarno – białe emocjonalne zdjęcia zrobią wrażenie na każdym łowcy.

Więcej

Z cietrzewiej budki

Turniej czarnych rycerzy – jak myśliwi nazywają toki cietrzewi – to jeden z najbardziej malowniczych spektakli natury.

Więcej

Z wabikiem na mykitę

To jeden z ostatnich drapieżników na którego możemy – i musimy! – polować. Przechera jest jednak trudnym i wymagającym przeciwnikiem.

Więcej

Rodzinne tradycje

Pasja łowiecka przechodzi często z pokolenia na pokolenie. Syn czy wnuk to dla nemroda niezrównany towarzysz polowań.

Więcej

Pod znakiem Huberta

Święty Hubert ostrzega myśliwych przed niepohamowaną pasją i strzeże ich podczas łowów. Dlatego w łowiskach stawiamy Mu kapliczki, a w kościołach fundujemy ołtarze.

Więcej

Domki i stanice

Wiele naszych najpiękniejszych wspomnień wiąże się z domkiem myśliwskim. Stamtąd wyruszamy na łowy, tam spotykamy się na biesiadach.

Więcej

Z cietrzewiej budki

Z cietrzewiej budki

Turniej czarnych rycerzy – jak myśliwi nazywają toki cietrzewi – to jeden z najbardziej malowniczych spektakli natury. Więcej

Z wabikiem na mykitę

Z wabikiem na mykitę

To jeden z ostatnich drapieżników na którego możemy – i musimy! – polować. Przechera jest jednak trudnym i wymagającym przeciwnikiem. Więcej

Rodzinne tradycje

Rodzinne tradycje

Pasja łowiecka przechodzi często z pokolenia na pokolenie. Syn czy wnuk to dla nemroda niezrównany towarzysz polowań. Więcej

Pod znakiem Huberta

Pod znakiem Huberta

Święty Hubert ostrzega myśliwych przed niepohamowaną pasją i strzeże ich podczas łowów. Dlatego w łowiskach stawiamy Mu kapliczki, a w kościołach fundujemy ołtarze. Więcej

Domki i stanice

Domki i stanice

Wiele naszych najpiękniejszych wspomnień wiąże się z domkiem myśliwskim. Stamtąd wyruszamy na łowy, tam spotykamy się na biesiadach. Więcej

  • ©Łowiec Polski 2013
  • projekt - Unia Interactive

Facebook

Twitter