Lektura na maj

Zanim rozpocznie się z dawna wyczekiwany sezon na rogacze, przyjrzyjmy się najmocniejszym parostkom zdobytym w naszych łowiskach w poprzednim roku.

W najnowszym numerze „Łowca Polskiego” znajdziecie ich ranking!

O nowej strategii dla PZŁ, transparentności działań Zrzeszenia i skutecznej odbudowie wizerunku myśliwych opowie w pierwszym wywiadzie właśnie wybrany łowczy krajowy Piotr Jenoch.

Przedstawiamy sylwetkę Bohdana Jasiewicza – autora cenionego podręcznika preparacji trofeów myśliwskich. Aż trudno uwierzyć, że 12 maja kończy 85 lat! Jaka jest tajemnica tak świetnej formy? To proste: wystarczy całe życie spędzić na polowaniu, żeglowaniu i nurkowaniu…

Marek Roszkiewicz podsumuje sytuację w polskiej kynologii łowieckiej, a Marek Czerwiński przybliży amunicję myśliwską XXI wieku. Oprócz tego – nie tylko dla fanów dawnych wiosennych polowań – sentymentalne opowiadanie „Długodzioba”. W dziale kulinarnym znajdziecie felietony naszych ekspertów: Grzegorz Russak poleca potrawkę z jeleniny z kwaśnymi jabłkami i powidłami śliwkowymi, a Robert Makłowicz – bulion z jelenia z pierożkami.

Zapraszamy do lektury!

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter