Lisiarze i Mlynkova

Ponad tysiąc drapieżników odstrzelili myśliwi z kół, które biorą udział w programie ochrony głuszców w Beskidach.

W ciągu sześciu edycji udało się znacząco ograniczyć presję na kuraki. Najlepsi lisiarze w okręgu bielskim na pikniku myśliwskim w Wiśle zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie.

Choć niekwestionowaną gwiazdą pikniku zorganizowanego 8 lipca w Wiśle przez tamtejsze nadleśnictwo oraz władze miasta – przy wsparciu Zarządu Okręgowego PZŁ w Bielsku-Białej – była znana piosen­karka Halinka Mlynkova, setki widzów oklaskiwały tego dnia w wiślańskim amfiteatrze nie tylko jej piosenki, ale też najlepszych lisiarzy, których nagradzała, już po raz szósty, Fundacja Ochrony Głuszca.

Przedstawiciele fundacji, którzy przy­jechali do Wisły, z Andrzejem Gdulą, jednym z dwóch założycieli FOG, nie kryli przy tej okazji satysfakcji z efek­tów konkursu redukcji drapieżników. Sześć lat realizacji tej akcji w Beskidach przyniosło efekt podwójny. Po pierwsze, widać w okręgu bielskim, co podkreślał łowczy z Bielska-Białej Michał Jordan, zaangażowanie w redukcję drapieżni­ków nie tylko pojedynczych myśliwych w kołach, jak to było dawniej, ale pracę wielu osób.

Dzięki temu wyniki całych kół budzą szacunek. Szczególne słowa uznania należą się „Głuszcowi” z Rajczy, gdzie strzelono w minionym sezonie łącznie 70 drapieżników.[…]

Cały tekst we wrześniowym numerze „Łowca Polskiego”

Daniel Więzik
prezes Zarządu Fundacji Ochrony Głuszca

fot. iStock

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter