Normalne łowiectwo

Weganie stają się narzędziem w rękach „reformatorów” naszego modelu leśnictwa i łowiectwa.

Efektem zmian ma być prywatyzacja lasów i komercjalizacja łowiectwa, która doprowadzi do wybicia wszelkiej zwierzyny i postawienia tabliczek „Zakaz wstępu – teren prywatny”.

Kilkunastu wegan pod wodzą Zenona Kruczyńskiego walczy od kilku lat o wprowadzenie zakazu polowania. Mają wizję, że Pol­ska może być krajem bez myśliwych i bez tnących las leśników, dzięki czemu staniemy się wielką atrakcją przyrodni­czą Europy. Miliony turystów przyjadą do naszej Puszczy Białowieskiej, a ich największym marzeniem nie będzie spotkanie żubra tylko… rycerzy zielo­nego stolika i dzielnego „króla”, który zerwawszy z niszczącymi jego psychikę nałogami, opowiada dyrdymały o gła­skaniu jeleni.

Najnowsze hasło Zenona Kruczyń­skiego – „turystyka przyrodnicza” – jest kolejnym „wytrychem”, dzięki któremu aktywiści próbują nakręcać negatywne emocje wobec myśliwych i leśników, mamiąc lokalnych mieszkańców, że będą zarabiać krocie.

Każde ograniczenie, jakie wymuszą pseudoekologiczne organizacje, jest dla nich bardzo cenne, bo przybliża je do głównego celu, dlatego tak zacie­kle walczą o pozornie błahe zapisy w naszym parlamencie […]

Cały tekst w lutowym numerze „Łowca Polskiego”

 

Paweł Gdula / fot. Rafał Łapiński.

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter