Październik z „Łowcem”

Mamy dla Was lekturę na jesień. Najnowszy numer naszego miesięcznika już w sprzedaży!

Rozpoczął się sezon polowań zbiorowych, które od zeszłego roku wykorzystywane są przez wegan do manifestowania swego sprzeciwu w kwestii zabijania zwierząt i jedzenia mięsa. Musimy nauczyć się z tym żyć i odpowiednio reagować na obecność wegan, ale możemy również spróbować wykorzystać ich aktywność do naszych celów. Pisze o tym obszernie Paweł Gdula.

Wszystkich wielbicieli fotografii przyrodniczo – łowieckiej zainteresuje z pewnością relacja z XXII edycji konkursu im. Włodzimierza Puchalskiego. Pamiątkowy medal i tytuł Grand Prix powędrowały do Grzegorza Bobrowicza.

Przeczytacie też o muzułmaninie, który organizuje w Polsce msze hubertowskie. O tym, jak dużym szacunkiem Necati Kurt cieszy się wśród kolegów, świadczy fakt, że został wybrany prezesem KŁ „Szarak” z Brodnicy.

Mimo że psy myśliwskie mają wrodzone cechy łowieckie, to i tak bez odpowiedniego przyuczenia nie da się z nimi polować. Niestety, wielu myśliwych o tym nie wie i po prostu cierpliwie czeka, aż z ich rozbrykanych pupili wyrosną łowieckie gwiazdy. Więcej na ten temat w artykule Andrzeja Wilczopolskiego.

W pasie wschodnim naszego kraju można używać celowników noktowizyjnych i termowizyjnych w trakcie polowań na dziki. O tym jak używanie tego sprzętu reguluje prawo pisze Marek Ledwosiński, a praktycznego testu termowizora dokonał Aleksander Taras.

O dwutaktowych sztucerach pisze Marek Czerwiński, a Tomasz Żyrek przygląda się rynkowi fotopułapek.

Oprócz tego solidna porcja łowieckiej literatury i felietony naszych kulinarnych ekspertów. Robert Makłowicz proponuje rewelacyjnie dobrą jednogarnkową potrawę z sarniny, mięsa dzik i jagnięciny, a Grzegorz Russak zachwala wyśmienite tatary, soczyste befsztyki i aromatyczne pieczenie z łosiny.

Zapraszamy do lektury!

 • ________________________

 • Warto przeczytać

  • ©Łowiec Polski 2013
  • projekt - Unia Interactive

  Facebook

  Twitter

  Google Plus