Menu na majówkę

Co podać, gdy z rodziną wybierzemy się do leśniczówki na z dawna wyczekiwaną majówkę?

Więcej

Jeleń w pierożku

Uczucia równie ekstatyczne jak te, które towarzyszą lekturze „Zapisków myśliwego” Turgieniewa, wzbudza u mnie konsumpcja bulionu z jelenia z pierożkami pielmieni.

Więcej

Długodzioba

Obiad zasuwał z apetytem. Rosół z ziemniakami, czyli „ślepe ryby”, do tego gumi­klejze, rolada wołowa i modra kapusta, to było to, co lubił najbar­dziej.

Więcej

Sposób na rogacza

Część jaroszy, wczuwając się empatycznie w skórę rogacza, domaga się coraz głośniej zakazu dmuchania w fifulki, bo ich zdaniem to perfidne oszustwo.

Więcej

Sołtys oszacuje

W ciągu ostatnich miesięcy radykalnie zredukowaliśmy dziki, które są głównym sprawcą szkód, ale problemów nam nie ubędzie.

Więcej

Pogoda dla bażanta

Wielu myśliwym wydaje się, że wystarczy wybudować kilka podsypów w łowisku i wystrzelać drapieżniki, aby każdego roku było coraz więcej zwierzyny drobnej. 

Więcej

Amunicja XXI wieku

Niektórzy eksperci twierdzą, że 6 mm Creedmoor to nabój przyszłości. Z pewnością idealnie nada się na rogacza. Ale lista nowości jest znacznie dłuższa.

Więcej

Na rozstaju dróg

Rozmowa z Markiem Roszkiewiczem, międzynarodowym sędzią kynologicznym prób pracy psów myśliwskich i eksterieru.

Więcej

Krok od wieczności

Myślimy: „trofeistyka” – mówimy: „Jasiewicz”. Bohdan w tym miesiącu kończy 85 lat, ale jako myśliwy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Więcej

Złota dziesiątka

W poprzednim sezonie strzeliliśmy blisko 2000 medalowych rogaczy, z czego na pewno 300 kwalifikuje się do złotego medalu.

Więcej

Nowelizacja do poprawki

O potrzebie stworzenia silnej reprezentacji myśliwych zarówno w samorządach, jak i parlamencie mówi myśliwy i senator Józef Zając.

Więcej

Kierunek: prywatyzacja!

O niekompetencji ustawodawców, chybionych zapisach i niebezpieczeństwach, jakie niesie znowelizowane Prawo łowieckie, mówi Urszula Pasławska, posłanka PSL.

Więcej

Zielona hipokryzja

O nowym Prawie łowieckim, które uderzy w rolników, o braku kompetencji wśród polityków i o zapisach ustawy łamiących Konstytucję RP mówi poseł Bartosz Jóźwiak (Kukiz’15)

Więcej

Manipulacja pseudoekologów

Wśród posłów partii rządzącej znajdą się zwolennicy złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, aby sprawdzić zgodność z Konstytucją przepisu o zakazie udziału dzieci w polowaniach – mówi […]

Więcej

FACE broni PZŁ

Federacja Stowarzyszeń Myśli­wych i Obrońców Dzikiej Przy­rody (FACE), zrzeszająca związki łowieckie z 36 państw i działająca w imieniu 7 milionów członków naro­dowych organizacji łowieckich w […]

Więcej

Nowelizacja do poprawki

Nowelizacja do poprawki

O potrzebie stworzenia silnej reprezentacji myśliwych zarówno w samorządach, jak i parlamencie mówi myśliwy i senator Józef Zając. Więcej

Kierunek: prywatyzacja!

Kierunek: prywatyzacja!

O niekompetencji ustawodawców, chybionych zapisach i niebezpieczeństwach, jakie niesie znowelizowane Prawo łowieckie, mówi Urszula Pasławska, posłanka PSL. Więcej

Zielona hipokryzja

Zielona hipokryzja

O nowym Prawie łowieckim, które uderzy w rolników, o braku kompetencji wśród polityków i o zapisach ustawy łamiących Konstytucję RP mówi poseł Bartosz Jóźwiak (Kukiz’15) Więcej

Manipulacja pseudoekologów

Manipulacja pseudoekologów

Wśród posłów partii rządzącej znajdą się zwolennicy złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, aby sprawdzić zgodność z Konstytucją przepisu o zakazie udziału dzieci w polowaniach – mówi Edward Siarka, członek klubu PiS. Więcej

FACE broni PZŁ

FACE broni PZŁ

Federacja Stowarzyszeń Myśli­wych i Obrońców Dzikiej Przy­rody (FACE), zrzeszająca związki łowieckie z 36 państw i działająca w imieniu 7 milionów członków naro­dowych organizacji łowieckich w Euro­pie, zajęła 19 marca tego roku oficjalne stanowisko wobec nowelizacji ustawy Prawo łowieckie w naszym kraju. Więcej

  • ©Łowiec Polski 2013
  • projekt - Unia Interactive

Facebook

Twitter