Puchalski 2017

Jeszcze tylko przez najbliższe dwa dni można nadsyłać zdjęcia na kolejną edycję Wielkiego Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego.

Kto w tym roku zostanie laureatem? Czyje zdjęcie będzie kandydować do Grand Prix? Komu we wrześniu wręczymy medal i nagrodę w wysokości 5000 złotych? Już niebawem pierwszy etap konkursu zostanie rozstrzygnięty.

Jak było dwa lat temu?

W roku 2015 Grand Prix zdobył Marek Klewiado za zdjęcie zatytułowane „W porannej mgle”

 

Marek jest myśliwym od 1991 roku, poluje w KŁ „Łoś” z Olsztyna, a pracuje w Nadleśnictwie Jedwabno. Niewątpliwie wiedza łowiecka i przyrodnicza oraz jego wrażliwość pomagają w powstawaniu kolejnych zdjęć. Rykowisko jeleni jest jego pasją i nawet w domu wszyscy wiedzą, że gdy byki zaczynają ryczeć, męża i taty nie będzie przez najbliższy miesiąc. Stara się mieć aparat zawsze pod ręką. Byka, którego sylwetkę uwiecznił na nagrodzonym zdjęciu, fotografował z podchodu. Do lasu poszedł, gdy było jeszcze ciemno. Pagórkowaty teren ułatwił podchód, a sąsiedztwo jeziora zaskakiwało różnorodną formą jesiennych mgieł. Byk odzywał się co jakiś czas. Miał obok siebie dwie łanie. Gdy brzask rozświetlił mgłę, krajobraz przyjął ciepłą kolorystykę. Zdjęcie zarejestrowane przez aparat ma barwę sepii, czerń konturów drzew i jelenia dobrze zagrała z roz­proszonym światłem wypełniającym kadr. Fotografia przypomina monochromatyczne zdjęcia Włodzimierza Puchalskiego. Uderza z niej spokój i jednocześnie czuje się nastrój trwającego rykowiska.

Aparat 1D Mark IV, przesłona f 4, czas t 1/2500 s, ISO 250, obiektyw 500 mm

  • ________________________

  • Warto przeczytać

    • ©Łowiec Polski 2013
    • projekt - Unia Interactive

    Facebook

    Twitter