• Marzec z „Łowcem”
  Marzec z „Łowcem”
 • Opary smogu
  Opary smogu
Polscy imigranci

Polscy imigranci

W takich landach jak Brandenburgia czy Saksonia łosie, których tam przez dziesięciolecia w ogóle nie było, spotyka się coraz częściej.

Więcej

Zielony biznes

Polowania dla trofeów służą ochronie środowiska – czytamy na stronach interne­towych WWF. Część aktywistów zdaje się tego nie dostrzegać.

Więcej

Kuzynka szalonych krów

U bram europejskich łowisk stoi kolejna plaga. Może dziesiątkować jelenie i łosie. Komisja Europejska apeluje do polskich myśliwych o czujność.

Więcej

Wynaturzone dzieci

W Wielkiej Brytanii aż 9 par na 10 życzyłoby sobie, by ich pociechy miały bliższy kontakt z naturą.

Więcej

Zieloni przegrali

Niemieccy myśliwi wyka­zują wielką determinację w walce przeciw zmianom w prawie, które utrudniłyby uprawianie łowiectwa.

Więcej

Lis mechanik

W Anglii doszło do kilku wypadków samochodowych spowodowanych przez lisy, które uszkodziły przewody hamulcowe.

Więcej

Rośnie liczba dian

W ostatnich latach coraz więcej pań rozpoczyna przygodę z łowiectwem. Nie tylko polują, ale angażują się w czynną ochronę przyrody.

Więcej

Niedźwiedzie do odstrzału

Po słowackiej stronie Tatr sytuacja staje się niebezpieczna. Niedźwiedzie pojawiają się w miastach za dnia, próbowały dostać się do domów.

Więcej

Tragiczna wycieczka

Czerwcowa wycieczka do Disneylandu zakończyła się dla 2-letniego Leyna Gravesa tragicznie. Chłopiec przebywający wraz z rodzicami na spacerze został zaatakowany przez aligatora.

Więcej

Merowie lubią myśliwych

Francuska Federacja Myśliwych (FNC) od lat zleca rozmaite badania, szukając wiedzy na temat postrzegania łowiectwa nad Sekwaną.

Więcej

Nielegalne króliki

Mieszkaniec australijskiego stanu Queensland musi zapłacić 60 tys. dola­rów grzywny za nielegalne posiada­nie królika.

Więcej

Wikingowie ustąpili

Norweskie władze, które wcześniej podjęły decyzję w sprawie redukcji liczebności tamtej­szych wilków, w ostatniej chwili ustą­piły pod międzynarodową presją przeciwników odstrzału.

Więcej

Groźny kot polski

Wraz z końcem ubiegłego roku publikacji doczekały się wyniki pierwszych w Polsce szeroko zakrojonych badań porównaw­czych wpływu kotów domowych na śro­dowisko naturalne.

Więcej

Zielone wojsko

Amerykański Pentagon ogłosił konkurs na opraco­wanie technologii produkcji amunicji biodegradowalnej, zawierającej dodat­kowo… nasiona.

Więcej

Merowie lubią myśliwych

Merowie lubią myśliwych

Francuska Federacja Myśliwych (FNC) od lat zleca rozmaite badania, szukając wiedzy na temat postrzegania łowiectwa nad Sekwaną. Więcej

Nielegalne króliki

Nielegalne króliki

Mieszkaniec australijskiego stanu Queensland musi zapłacić 60 tys. dola­rów grzywny za nielegalne posiada­nie królika. Więcej

Wikingowie ustąpili

Wikingowie ustąpili

Norweskie władze, które wcześniej podjęły decyzję w sprawie redukcji liczebności tamtej­szych wilków, w ostatniej chwili ustą­piły pod międzynarodową presją przeciwników odstrzału. Więcej

Groźny kot polski

Groźny kot polski

Wraz z końcem ubiegłego roku publikacji doczekały się wyniki pierwszych w Polsce szeroko zakrojonych badań porównaw­czych wpływu kotów domowych na śro­dowisko naturalne. Więcej

Zielone wojsko

Zielone wojsko

Amerykański Pentagon ogłosił konkurs na opraco­wanie technologii produkcji amunicji biodegradowalnej, zawierającej dodat­kowo… nasiona. Więcej

 • ©Łowiec Polski 2013
 • projekt - Unia Interactive

Facebook

Twitter

Google Plus


 • 23 Mar 2017

 • 21 Mar 2017+1

 • 20 Mar 2017

 • 18 Mar 2017

 • 17 Mar 2017+1

 • 15 Mar 2017

 • 14 Mar 2017

 • 13 Mar 2017

 • 10 Mar 2017

 • 9 Mar 2017