fot. Tomasz Żyrek

Akcja w Suchodole

0
919

Jak zwykle w końcu kwietnia na strzelnicy w Suchodole odbyły się doroczne zawody strzeleckie Koła Łowieckiego „Bóbr” z Warszawy.

Pogoda z rana niepewna, chłodno i mokro, bo właśnie przestało padać, zaczęła się stopniowo poprawiać, i to tak, że zwycięzców dekorowaliśmy już w pełnym słońcu. Jak co roku gości­liśmy uczniów Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach, z którym od wielu lat współpracujemy w ramach programu „Ożywić pola”.

DSCF6994

Dla kilkunastu najaktywniejszych, którzy przybyli busem na nasze zaprosze­nie, zorganizowaliśmy konkurencję strze­lania z kbks – po 10 strzałów na dystan­sie 50 m. Wyniki były godne podziwu. Wygrał Mateusz Krupa – 86/100, II miejsce: Jakub Goliszewski – 84/100, III miejsce: Aleksander Przyczka – 82/100. Potem starsi z uczniów spróbowali swych sił na trapie. Chyba każdy zaliczył trafienie, a najlepsi strącili po 2, 3 rzutki na 4 strzały.

Pani Marta Kujawa, nauczy­cielka WF i jednocześnie koordynator programu „Ożywić pola” ze strony szkoły, jak co roku wywołała sensację. Spró­bowała swych sił w jed­nej z konkurencji myśliwskich. Pierwszy raz w życiu strzelała do sylwetki dzika w przebiegu i w 6 strzałach zdobyła 48/60 pkt.
Zwycięzca w kategorii myśli­wych miał… o 2 pkt mniej, ale zachował się z wyjątkową klasą. Po dekoracji wywołał na „pudło” debiutantkę i ozdo­bił ją wcześniej zdobytym i wręczonym mu złotym medalem. Wszyscy zawod­nicy, sędziowie i goście powitali ten gest huczną owacją.

Po duchowych przeżyciach związa­nych z dekoracją zawodników przyszedł czas, by wzmocnić nadwątlone siły przy grillu.

Umówiliśmy się na kolejne zawody w przyszłym roku. Trzecioklasi­ści żegnają już gimnazjum, ale zapew­niali, że ich koledzy z kolejnych roczni­ków już niecierpliwie czekają na kolejny sezon akcji i na udział w następnych zawodach strzeleckich.

Tomasz Szozda / fot. Tomasz Żyrek

DSC_7812 DSC_7814 DSC_7836 DSC_7841

Reklama