Aligator na pokocie

0
694

Grupa myśliwych z Florydy upolowała jednego z największych aligatorów w historii tego stanu. Według telewizji CNN ważył ponad 350 kg, a mierzył 4,57 metra.

– Polowaliśmy na dzikie świnie, a natrafiliśmy na aligatora – wyjaśniał w rozmowie z CNN Blake Godwin, organizator wypraw łowieckich. – W okolicy nie brakuje stawów i kanałów, które stanowią wodopoje dla bydła.

Aligator, którego napotkali myśliwi, od dawna dawał się we znaki okolicznym farmerom. Jak donosi lokalna prasa, atakował bydło, a niekiedy nawet pożerał krowy. Celnie ulokowana kula zakończyła jednak te krwawe ekscesy. Godwin poinformował, że na dnie stawu, w którym bytował aligator, znaleziono resztki bydlęcych tusz.

To gad o imponujących rozmiarach, ale nie największy w historii stanu. Rekordowa sztuka ważyła aż472 kg. Myśliwi – oprócz Godwina są to Lee Lightsey i jego syn – twierdzą jednak, że nie interesują ich statystyki. Chcą, aby aligator został wypreparowany. Natomiast część mięsa zostanie przekazana będącym w potrzebie.

– Polowanie to dla nas sposób na życie – powiedział Godwin telewizji Fox13. –Jesteśmy z tego dumni.

JS

Reklama