fot. flickr

Anty kłusownicza aukcja

0
779

Inicjatywa waszyngtońskiego departamentu ochrony środowiska wzbudziła kontrowersje i protesty. Zdaniem krytyków, nie można walczyć z kłusownictwem, promując je.

Odpowiednik ministerstwa ochrony środowiska w amerykańskim stanie Waszyngton – Washington’s Department of Fish and Wildlife – spotkał się z silną krytyką środowiska myśliwych po tym, jak zorganizował on aukcję poroży skonfiskowanych kłusownikom. Aukcja niemal 1000 poroży skonfiskowanych kłusownikom na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia, w zamyśle autorów, ma być okazją do zakupu poroża dla wszystkich niepolujących.

Odpowiedzialny za to przedsięwzięcie przedstawiciel departamentu Mike Cenci tłumaczy, że dla niepolujących jest to jedyna okazja, by w legalny sposób stać się posiadaczem poroża jelenia czy łosia. W jego opinii jest to również doskonała okazja, by uwrażliwić w ten sposób społeczeństwo na problem kłusownictwa a także, by zgromadzić fundusze, które posłużą potem na nagrody dla osób, które zgłaszają do władz przestępstwa doprowadzone do skazania sprawców.

Organizacje łowieckie są krytycznie nastawione do pomysłu władz, twierdząc, że w ten właśnie sposób tworzony jest zupełnie niepotrzebny popyt na trofea. Zamiast ograniczać kłusownictwo, sprzedaż trofeów po najwyższej wylicytowanej cenie, będzie tworzyć zapotrzebowanie i skłaniać do kolejnych przestępstw związanych z kłusownictwem.

at / fot.flickr

Reklama