Biesiada kurpiowska

0
703

Sześć zaprzyjaźnionych ze sobą kurpiowskich kół łowieckich organizuje wspólny bal. Z ini­cjatywą 14 lat temu wyszli myśliwi z warszawskiego Koła Łowieckiego „Muflon”.

Za przygotowanie ostatniej imprezy odpowiadało koło „Tur” z Makowa Mazowieckiego, którego prezesem jest Zbigniew Kacprzak, a łowczym Roman Dudek. I trzeba przyznać, że ze swoich obowiązków wywiązali się znakomicie. W menu nie zabrakło potraw z dziczy­zny ani wyśmienitych nalewek, a blisko 200 osób znakomicie bawiło się w rytm przebojów muzyki rozrywkowej. Pomy­ślano również o loterii z atrakcyjnymi nagrodami – książki o tematyce łowiec­kiej i kalendarze ufundowała między innymi nasza redakcja.

W balu wzięli udział myśliwi z „Narwi”, „Wisły”, „Ursusa”, „Ponowy” i wspomnianego już „Muflona” z żonami i osobami towa­rzyszącymi. Wśród gości można było spotkać wójtów gmin i starostę powiatu makowskiego Zbigniewa Deptułę. Zaproszenie przyjął także Andrzej Wró­bel, pracownik Słowińskiego Parku Narodowego i prezes KŁ „Daniel” ze Słupska. Nie zapomniano również o mieszkających na terenie obwodów łowieckich rolnikach i sympatykach łowiectwa.

Wiesław Gąbka

Reklama