Cybermisja łowiecka

0
535

Nie wszyscy mieli okazję zauważyć zmiany, jakie dokonały się w naszych elektronicznych kanałach komunikacji. Mówiąc najprościej, jest nas – „Łowca Polskiego” i jego sympatyków – w Internecie coraz więcej!

Jeden z największych wizjonerów literatury fantastyczno-naukowej Arthur C. Clarke powiedział kiedyś, że dla zwykłego obserwatora dostatecznie zaawansowana technologia niczym nie różni się od magii. Część starszych myśliwych zapewne ociera się o podobne odczucia, patrząc, jak bardzo zmieniają się nasze przyzwyczajenia i preferencje za sprawą rozwoju techno­logii i nowoczesnych platform komu­nikacyjnych. Nie zapominajmy, że dla niektórych „zwyczajna” czarno-biała telewizja jeszcze wczoraj wciąż była trudno zrozumiałą nowinką, do której należało podchodzić z dużą dozą nieuf­ności. Złośliwi twierdzą, że ich obawy sprawdziły się w 100 procentach. Zobaczcie, dokąd nas to doprowadziło – mówią, odwołując się do zupełnie im obcego języka współczesnej młodzieży.

Nazwy, takie jak: Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Pinterest, Flickr, Tumblr czy Wikipedia, dla sporej grupy osób brzmią jak magiczne zaklęcia średniowiecznych alchemików albo lista bohaterów jakiejś nordyckiej sagi. Młodsi na ogół zdają sobie już sprawę, że kryją się za nimi nowoczesne platformy komunikacji grupujące dziś społeczności liczące miliardy (to nie jest błąd!) użytkowników. Choć szczęśliwie dla nas nie sprawdziły się przewidy­wania wieszczące koniec drukowa­nej prasy, nie sposób nie zauważyć, że wszystkie liczące się serwisy infor­macyjne i wydawnictwa prasowe, mniej lub bardziej intensywnie, rozwijają swoją obecność w Internecie.

„Łowiec Polski” nie odstaje od tych trendów i konsekwentnie uprawia swój obszar cyberprzestrzeni. Z naszą ofertą docieramy w ten sposób do całkiem licznego grona użytkowników wymie­nionych wcześniej serwisów. Cieszy nas bardzo, że naszych sympatyków wciąż przybywa. Są to przede wszyst­kim osoby, które dopiero garną się do łowiectwa i stawiają w tym obszarze pierwsze kroki. Nic dziwnego, skoro dla współczesnej młodzieży Internet jest zjawiskiem powszednim i zastanym w momencie przyjścia na świat. Szukają nas w Internecie. Dla nich nie jest to już świat magii.

Paweł Gdula

Reklama