fot. Zbigniew Bocianowski

Diany na łowach

0
1179

Święto myśliwych, leśników i jeźdźców postanowiły po raz pierwszy uczcić wspólnym polowaniem diany z okręgu wałbrzyskiego. 

14 listopada na zbiórce hubertowskiego polowania w KŁ „Lis” z Bystrzycy Kłodzkiej, oprócz myśliwych z koła, stanęło siedem polujących pań.

– Pomysł organizacji polowania dla kobiet z naszego okręgu wpadłem w trakcie wspólnego wyjazdu na rykowisko z jedną naszych dian Dorotą Kaczmarek – mówi Andrzej Zawiślak, przewodniczący Komisji Kultury i Tradycji Łowieckich ZO PZŁ w Wałbrzychu. –Zależało nam, by połączone wspólną pasją panie mogły razem zapolować i nawiązać nowe znajomości.

Łowy rozpoczęła uroczysta msza święta, po której wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na śniadanie. Po posiłku na polujących czekały konne podwody. Już pierwsze pędzenia przyniosły wiele emocji, a zwierzynę widziano w każdym miocie. I choć w tym roku szczęście się do koleżanek nie uśmiechnęło, na pokocie dzięki celnym strzałom nemrodów ułożono 8 łań i cieląt, dzika oraz lisa.

Na pamiątkę spotkania polujące panie otrzymały od ZO PZŁ w Wałbrzychu literaturę łowiecką, a od „Centrum Łowieckiego” w Bardzie Śląskim – drobne upominki. Na cześć dian wydano także Bal Hubertowski, w którym wzięło udział ponad 150 myśliwych i sympatyków łowiectwa.

Marek Matuszewski

 

Reklama