Do poczytania w styczniu

0
710

Jaki jest plan działania nowowybranego prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej? Przeczytajcie w najnowszym numerze „Łowca Polskiego”!

W swym pierwszym wywiadzie po objęciu stanowiska Rafał Malec wyjawia, że myśli o stworzeniu szerokiej koalicji, którą roboczo nazwał „Razem dla przyrody”. W jej skład powinni wejść – obok PZŁ – leśnicy, rolnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, związek kynologiczny i wędkarski, pszczelarze i organizacje skupiające miłośników broni. W celu promocji naszej pasji prezes NRŁ chciałby wybrać kilka osób, które pełniłyby funkcje ambasadorów dziczyzny. Jakie są inne elementy jego wizji zmian w polskim łowiectwie?

O tym że nadszedł czas na ogólnopolską akcję edukacji przyrodniczo-łowieckiej, która powinna objąć swym zasięgiem każdy powiat, przekonuje Paweł Gdula. Jak zauważa, PZŁ już wyszkolił liderów edukacji, którzy mają zadanie zaangażować miejscowe koła łowieckie i podjąć nowe wyzwanie.

Przeczytajcie tekst o Piotrze Szalatym, trenerze strzelectwa i konsultancie do spraw bezpieczeństwa współpracującym z rządami niektórych państw afrykańskich. Jako zapalony myśliwy i strzelec pracuje na rzecz integracji tych środowisk. Twierdzi, że łowiectwo stanowi element polskiej kultury, a więc i narodowej tożsamości. Dlatego naszym obowiązkiem jest obrona prawa do polowania.

Jak sprawić, by nasz własny pies traktował nas poważnie i chciał z nami współpracować, pisze Andrzej Wilczopolski. Z kolei Marek Czerwiński tłumaczy na czym polega iluzja płaskiego toru. Jak przyznaje, prawie wszyscy jego znajomi, którzy zachłysnęli się płaskotorową amunicją magnum, szybko wrócili do grupy nabojów uniwersalnych. Nieoceniony Piotr Załęski zabiera nas w podróż do majątków rodu Ledóchowskich, które znajdowały się na Wołyniu. Tam wielkie znaczenie dla myśliwego miały koń i chart…

W dziale kulinarnym znajdziecie przepis Roberta Makłowicza na myśliwski przysmak z półwyspu Iberyjskiego. Natomiast nasza czytelniczka, pani Anna Zabierek, proponuje gulasz z jelenia z dyniowymi kluseczkami. Na karnawał nic lepszego nie znajdziecie!

Zapraszamy do lektury!

Reklama