fot. Mar10os - flickr

Dziczyzna po brytyjsku

0
736

Jesienią w Wielkiej Brytanii rozpocznie się ogólnokrajowa kampania promująca spożycie dziczyzny. Po raz pierwszy będzie ona prowadzona w skali całego kraju. 

dziczyzna-01Kampania skierowana do konsumentów oraz przedsiębiorców – producentów, handlowców, restaruratorów – opracowana została przez Związek Wiejski (Countryside Alliance) – organizację zrzeszającą miłośników aktywnych form wypoczynku na łonie natury, w tym szczególnie myśliwych. Projekt przewiduje koncentrację działań promocyjnych w listopadzie. Tegoroczny program „miesiąca dziczyzny” realizowany będzie pod hasłem „Go Wild with British Game”, opierając się na grze słów wokół brytyjskiej dziczyzny – „go wild” to dosłownie zdziczej, ale również oszalej, zwariuj na punkcie.

Regionalne oddziały Związku Wiejskiego oraz sympatycy i wolontariusze otrzymają specjalnie przygotowane publikacje, które dystrybuowane będą wśród konsumentów za pośrednictwem rzeźników, pośredników handlu dziczyzną, w pubach, restauracjach oraz wszędzie tam, gdzie trafia dziczyzna.

Pomysł powstał na bazie doświadczeń zgromadzonych po serii akcji promocyjnych opracowanych i zrealizowanych w jednym z oddziałów związku, gdzie dzięki współpracy z siecią restauracji i pubów udało się znacząco zwiększyć konsumpcję dziczyzny. „To jedna z najbardziej udanych akcji promocyjnych realizowanych przez naszą organizację, dzięki której w znacznym stopniu poprawiony został wizerunek dziczyzny u konsumentów. Zamierzamy ją kontynuować na większą skalę, propagując walory smakowe i zdrowotne dziczyzny”– mówi Alexia Robinson, dyrektor programu promocji dziczyzny w Związku Wiejskim. „Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do posmakowania, doświadczenia i zmierzenia się z dziczyzną jako zdrową alternatywą dla tradycyjnej wołowiny, wieprzowiny i drobiu.” – dodaje.

Program opiera się na założeniu, że promocja brytyjskiej dziczyzny, wspiera rodzimą ekonomię i przedsiębiorców związanych z łowiectwem, handlowców, restauratorów itp. „Chcemy pokazać, że tania żywność z importu zagraża brytyjskiej branży spożywczej. Jesteśmy w stałym kontakcie z kilkoma tysiącami sklepów i restauracji i wraz z nimi poprowadzimy tę akcję w listopadzie. Pytajcie w lokalnych pubach i restauracjach o dania z dziczyzny i sięgnijcie po ulotki opracowane przez najbardziej znanych brytyjskich mistrzów kuchni, którzy specjalnie przy tej okazji podzielą się z nami swoimi przepisami.” – zachęca Robinson, namawiając do udziału w kampanii.

at /fot. Mar10os – flickr, Javier Lastras – flickr

Reklama