Ekologiczny gulasz

0
659

Bez wytrwałej pracy u podstaw nie uda się zmiana wizerunku łowiectwa w społeczeństwie. Dlatego niezwykle istotny jest udział myśliwych w takich imprezach, jak II Piknik Ekologiczny, który we wrześniu odbył się w położonej pośród krzeszo­wickich lasów wsi Żary.

Licznie zgromadzona publiczność – składająca się z dzieci, młodzieży szkol­nej, rodziców, nauczycieli i turystów – została godnie podjęta przez myśliwych KŁ „Jarząbek” z Krzeszowic.

– Podaliśmy wykwintny gulasz z jelenia, a także aromatyczne kiełbasy z dzika i z płowej – zaznaczył łowczy Bogdan Skowronek. – Nad przygoto­waniem tych specjałów czuwali nie­kwestionowani znawcy tradycyjnej kuchni myśliwskiej.

– Najwyższa pora, by pokazać praw­dziwy obraz łowiectwa, a przy takich spotkaniach mamy wyśmienitą okazję do wyjaśnienia, dlaczego polujemy – powiedział Tomasz Jamka, który wspólnie z Piotrem Targoszem niemal przez cały dzień serwowali potrawy z dziczyzny.

O sukcesie akcji promującej naszą pasję najlepiej świadczy fakt, że myśliwi zostali już teraz zaproszeni przez przedstawicieli władz samorzą­dowych na odbywające się w przy­szłym roku uroczystości jubileuszu 700-lecia miejscowości Tenczynek.

Krzysztof J. Szpetkowski

Reklama