Hiszpański protest

0
1062

Głównymi ulicami Madrytu przemaszerowała demonstracja blisko 150 tys. miłośników łowiectwa i wędkarstwa.

Manifestacja została zorganizowana przez hiszpańskie organizacje łowieckie i wędkarskie dla wyrażenia opinii milionów miłośników naturalnego stylu życia, w którym nie może zabraknąć aktywności związanych z łowiectwem i wędkarstwem.
Na wezwanie niemal wszystkich regionalnych organizacji łowieckich i wędkarskich oraz ogólnokrajowych klubów zrzeszających miłośników poszczególnych rodzajów polowań 5 czerwca br. w Madrycie stawiła się rekordowa liczba zwolenników tradycyjnego, wiejskiego stylu życia, reprezentująca wszystkie regiony Hiszpanii i obejmująca wszystkie grupy społeczne, by zaprotestować przeciwko narastającej agresji i niechęci wobec ich pasji i sposobu życia.

„Kto opiekuje się rzekami? – Wędkarze!”, „Kto opiekuje się polami? – Myśliwi!” – skandowali uczestnicy manifestacji, na wiele godzin blokując centrum miasta. – Myśliwi, wędkarze i miłośnicy wiejskiego stylu życia! Jesteśmy dziś zagrożonym gatunkiem! Należy się nam ochrona! – wzywał przedstawiciel jednej z organizacji łowieckich, zbierając gromkie brawa. Przez całą noc niemal we wszystkich barach hiszpańskiej stolicy można było napotkać banery, flagi i transparenty oraz usłyszeć głosy poparcia dla miłośników natury.

Dwadzieścia regionalnych stacji telewizyjnych uznało manifestację
za wiadomość dnia, relacjonując jej przebieg we wszystkich wydaniach programów informacyjnych i podkre- ślając wyjątkową zgodność i sprawność organizacyjną dziesiątek organizacji biorących udział w organizacji tego protestu. Akcja miała wsparcie również w Internecie, gdzie wciąż bez trudu można znaleźć obszerne relacje z tego imponującego przedsięwzięcia.

– Pokazaliśmy swoją siłę i zademonstrowaliśmy naszą jedność – podkreślają w komentarzach organizatorzy protestu. Nie dziwi ich również, że ogólnokrajowe media otoczyły
to wydarzenie zasłoną milczenia – w najważniejszych stacjach telewizyjnych oraz w czołowych tytułach prasowych nie pojawiło się choćby jedno zdanie komentarza.

Gabriel Wolniewicz

Reklama