Idzie luty, nadchodzi „Łowiec”

0
586

Nowy numer „Łowca Polskiego” już w sprzedaży!

Znajdziecie w nim tekst redaktora naczelnego Pawła Gduli „Zdziczałe obyczaje” o tym, że przyzwolenie na propagowanie nienawiści w stosunku do myśliwych może doprowadzić do tragedii. Przeczytacie także o fałszywych oskarżeniach jakie – w związku z odstrzałem dzików i walką z ASF – formułują wobec nas organizacje pseudoekologiczne.

Wszystkim wielbicielom dobrej anegdoty polecamy artykuł autorstwa Bartosza Marca „Podwójne życie doktora”. Poznajcie cenionego chirurga (i członka NRŁ) Sławomira Strzelczyka – łowiectwo jest dla niego szkołą niezbędnej u lekarza cierpliwości, ale także charakteru.

Gabriela Łakomik-Kaszuba wyjaśnia dlaczego wyżeł niemiecki krótkowłosy jest tak chętnie użytkowany przez polskich myśliwych. A jest to: uniwersalny, karny, dokładny w pracy i obdarzony wieloma talentami pies. Z kolei Andrzej Wilczopolski dokonuje ciekawej próby porównania pracy psów sprzed kilkudziesięciu lat z pracą naszych współczesnych pupili.

Polecamy również tekst Mariana Flisa o corocznym szacowaniu saren, które dostarcza nam cennych informacji zarówno pod względem liczebności populacji, jak i struktury płci.

O tragicznych skutkach nieznajomości przez część z nas podstawowych technik ratunkowych pisze Piotr Szalaty. Autor – ekspert do spraw bezpieczeństwa i myśliwy – zwraca uwagę na konieczność zaopatrzenia się w stazy, czyli tamujące krwotok opaski uciskowe. Warto także zatrzymać się nad tekstem Marka Czerwińskiego, który pisze o zasięgu pocisków i ich zdolności penetracji przeszkód.

W dziele kulinarnym królują kuchnia włoska i jelenina. Polecamy przepis Roberta Makłowicza na carpaccio i Tomasza Łagowskiego na ossobuco. Smacznego!

Reklama