fot. wikimedia

Irlandia Północna nie chce wzrostu opłat

0
592

Myśliwi w Irlandii Północnej szykują się do protestów wobec zapowiedzi władz o zwiększeniu opłat za pozwolenia na broń.

Władze Irlandii Północnej przygotowały projekt wzrostu opłat za pozwolenia na broń. Jego analizą zajmuje się obecnie komisja sprawiedliwości parlamentu Irlandii Północnej. Projekt zakłada 140-procentowy wzrost opłat za pozwolenie na broń z 50 do 120 funtów, i 365-procentowy wzrost opłat za licencję uprawniające do obrotu bronią ze 150 do 697 funtów.

Przedstawiciele największej brytyjskiej organizacji łowieckiej Brytyjskiego Stowarzyszenie dla Łowiectwa i Ochrony Środowiska (BASC – British Association for Shooting and Conservation) zapowiedzieli, że nie poprą żadnego zwiększenia opłat bez publicznego, przejrzystego przeglądu procedur związanych z wydawaniem pozwoleń zmierzającego do usprawnienia tego systemu.

Zdaniem przedstawicieli BASC, tego rodzaju podwyżki opłat wymagają odpowiedniego uzasadnienia zwłaszcza, że propozycja ich wprowadzenia nakłada się na czas niesprzyjającego klimatu ekonomicznego i stanowi niepotrzebną i niepożądaną dodatkową barierę w realizacji pasji łowieckich i uprawnień obywatelskich.

at/ fot. wikimedia

Reklama