fot. Flickr

Jak wyciszyć hałas

0
621

Zamiast się złościć i skarżyć, zapraszamy na strzelnicę – odpowiada kierownictwo strzelnicy na protesty w sprawie nadmiernego hałasu.

Zaproszenie na strzelnicę wystosował David Taylor – kierownik kampanii na rzecz popularyzacji strzelectwa w zrzeszający miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury, w tym jeździectwa, wędkowania i łowiectwa w Związku Wiejskim (CU – Countryside Alliance). „Rozumiemy, że strzelectwo generuje hałas i jestem przekonany, że Szkoła Strzelecka w Oxfordshire podejmie wszelkie niezbędne kroki, by zmniejszyć hałas i ograniczyć jego negatywny wpływ na okolicę. Ale wszystkim mieszkańcom powtarzam: zamiast się denerwować, włączcie się w nasze działania przy okazji Narodowego Tygodnia Strzeleckiego” – powiedział, zwracając się do okolicznych mieszkańców, którzy złożyli w tej sprawie protest.

Wśród protestujących znalazł się Patrick Stewart, znany z roli kapitana Jean-Luc Picarda w serialu „Star Trek: Następne pokolenie”. „Jestem przekonany, że Patric Stewart będzie o wiele bardziej wyrozumiały w sprawie hałasu, jeśli on sam lub jego rodzina, spędzą miło dzień, składając nam wizytę podczas Narodowego Tygodnia Strzeleckiego i któreś z nich rozbije kilka rzutków” – dodał Taylor.

Narodowy Tydzień Strzelecki jest cyklem imprez odbywających się w Wielkiej Brytanii, których podstawowym celem jest umożliwienie zapoznania się ze strzelectwem możliwie największej liczbie chętnych – dla wielu osób jest to okazja, by po raz pierwszy w życiu wziąć do rąk broń. Jest to doskonała szansa promocji sportów i zainteresowań związanych z bronią i kształtowania społecznej akceptacji i zrozumienia dla obecności broni w rękach obywateli – w szczególności dotyczy to myśliwych, ale również strzelców sportowych i rekreacyjnych, kolekcjonerów czy miłośników broni pneumatycznej. W tym roku impreza ma charakter szczególny, obejmuje bowiem promocję sportów strzeleckich w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2012 r.

at / fot. Flickr

Reklama