Kobiece mistrzostwa

0
30

Takiego oblężenia ta strzelnica nie przeżywała od dawna. 23 czerwca do Suchodołu zjechało 90 zawodniczek z całego kraju, aby wziąć udział w pią­tych Mistrzostwach Dian PZŁ.

Organizatorzy i sponsorzy zadbali o wspaniałą atmosferę i rewelacyjne nagrody. Jedną z nich był wyjazd na kilkudniowe polo­wanie na koziorożce do Hiszpanii!

Najlepszą strzelająca drużyną została trójka z Katowic (Ewa Kraska, Sylwia Mal­charek i Alina Zakręta) – w dwudniowej rywalizacji panie wystrzelały 1188/1500 pkt. Drugie miejsce na podium z wynikiem 1177 /1500 pkt wywalczyła ekipa z Opola w składzie: Dominika Bernacka-Adamczyk, Nina Kołatek i Ewelina Adamska. Brązowy medal mistrzostw przypadł drużynie z Tarnowa (Klaudia Figura, Liliana Nowak i Gabriela Mach-Soja), która zdobyła 1170/1500 pkt.

W rywalizacji indywidualnej o tytuł mistrzyni PZŁ w klasie powszechnej pierwsze miejsce zdobyła, uzyskując 427/500 pkt, Monika Gilner z Katowic. Drugą lokatę z wynikiem o sześć punktów gorszym wywalczyła Katarzyna Temel z Bielska-Białej. Najniższe miejsce na podium przypadło Sylwii Malcha­rek z Katowic, która wystrzelała 402/500 pkt.

W klasie mistrzowskiej najlepiej strzelającą dianą okazała się Dominika Socha z Konina, która zdobyła 448/500 punktów. Drugie miejsce – wystrzeli­wując 442/500 pkt – przypadło Dominice Bernackiej-Adamczyk z Opola. Brą­zowy medal wywalczyła, uzyskując 431/500 pkt, Ewa Kraska z Katowic.