fot. needpix.com

Lekcje strzelania

0
514

Tylko w ciągu maja zespół BASC, działający w południowo-wschodniej części Zjednoczonego Królestwa, przeprowadził szkolenia strzeleckie dla tysiąca osób! To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zjednanie sympatii społeczeństwa dla środowiska myśliwych.

Podczas rolniczego festynu w Brodland trenerzy BASC udzielili 157 lekcji strzelectwa śrutowego oraz 338 lekcji strzelania z wiatrówki. Na pikniku w Highclere zainteresowanie było jeszcze większe. Gliniane krążki strącało 308 ochotników, a strzelać z broni pneumatycznej uczyło się 501 uczestników rolniczego święta.

Zespół BASC uczestniczył także w imprezie edukacyjnej w Kent, zorganizowanej dla dwóch i pół tysiąca dzieci z lokalnych szkół. 50 młodych adeptów sztuki strzeleckiej zostało zaznajomionych z bronią pneumatyczną, śrutową i łukiem. Opowiedziano także o rasach psów myśliwskich oraz omówiono podstawowe umiejętności potrzebne w trakcie przebywania z dala od cywilizacji.

– To był wyczerpujący, ale fantastyczny miesiąc – podsumowała Michelle Nudds z BASC. – Popularyzowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu na łonie przyrody jest fascynującym zajęciem.

– Każdy może popróbować swoich sił w sportach strzeleckich – dodał przewodniczący BASC Peter Glenser. – Cieszymy się, że są one atrakcyjne dla tak wielu.

BM

Reklama