Lektura na kwiecień

0
391

W najnowszym numerze naszego miesięcznika przeczytacie szczegółową analizę znowelizowanego prawa łowieckiego.

Wprowadzone zmiany oceniają politycy. Bartosz Jóźwiak (Kukiz’15) mówi o niezgodności z konstytucją RP przepisu dotyczącego ingerowania ministerstwa środowiska w niezależność organizacji pozarządowej oraz zakazu udziału dzieci w polowaniach. Urszula Pasławska (PSL) ostrzega, że znowelizowana ustawa otwiera drogę do prywatyzacji łowiectwa. Edward Siarka (PiS) przekonuje, że kwestia szacowania szkód to najsłabszy punkt nowej ustawy i najpóźniej latem trzeba ją będzie znowelizować. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Marka Ledwosińskiego „Rewolucja marcowa”.

Polowanie z wyszkolonym psem uznane zostało w Polsce za „znęcanie się nad zwierzętami”. Tymczasem prawdziwy łowca z ułożonym psem myśliwskim kultywuje piękne i cenne narodowe tradycje. Pisze o tym Andrzej Wilczopolski w tekście „Emocje kontra rozum”.

Mauser M18, CZ557 Lux II i Mossberg Patriot Revere. W Norymberdze, podczas targów IWA 2018, pokazano nowości z dziedziny broni myśliwskiej, w tym nabój 6 mm Creedmoor, który może się stać najlepszą amunicją pierwszej połowy XXI wieku. Polecamy obszerną relację Marka Czerwińskiego.

Dla wielbicieli myśliwskiej broni z najwyższej półki mamy znakomity reportaż Katarzyny Lewańskiej-Tukaj. Autorka oprowadza nas po Gun Quarter, dzielnicy Birmingham słynącej z renomowanych zakładów rusznikarskich.

Oprócz tego felietony naszych kulinarnych ekspertów. Grzegorz Russak poleca kołduny z jagnięciny i dziczyzny, a Robert Makłowicz – lapoński półmisek mięsny.

Zapraszamy do lektury!

Reklama