Lektura na listopad

0
1218

O pięknie szlachetnej sztuki sokolniczej i o tym co jest sekretem owocnej współpracy człowieka z psem przeczytacie w nowym numerze „Łowca Polskiego”

Gdy puszczamy sokoła z rękawicy, a on wzbija się pod chmury i zatacza tam przez jakiś czas kręgi, a potem karnie powraca, czujemy się przez chwilę tak, jak byśmy mieli nadprzyrodzoną moc – twierdzą sokolnicy. Jednym z nich jest Henryk Mąka, o którym przeczytacie w artykule „Wspólnik na rękawicy”.

Naszym obowiązkiem jest obrona i kultywowanie wspaniałej sztuki sokolnictwa, teraz również naszego dziedzictwa – przekonuje Paweł Gdula w tekście „Królewskie polowanie”. – Podstawowy powód to niezaprzeczalny i trudny do obalenia argument ochrony ptaków drapieżnych.

Andrzej Wilczopolski zauważa, że trudno zrozumieć człowieka, który sam nie wie, o co mu chodzi. Właśnie dlatego psy lubią ludzi konsekwentnych. Dzięki przewidywalnemu zachowaniu możemy zbudować jasne i klarowne relacje z pupilem. Więcej na ten temat w artykule „Zrozumieć człowieka”.

Ranking kniejówek proponuje Marek Czerwiński. W szranki stają czeska Brno Combo i włoska Brixia Master Billing.

W dziale kulinarnym Robert Makłowicz przywołuje postać Grzegorza Russaka i Jemu właśnie dedykuje przepis na arcypolskiego zająca, zaczerp­nięty z międzywojennego dzieła Marii Marciszewskiej „Doskonała kuchnia”.

Zapraszamy do lektury!

Reklama