Lektura przed polowaniem

0
520

Majowy numer naszego miesięcznika w drodze do Czytelników, a w nim między innymi rozstrzygnięcie konkursu „Myłkusy Łowczego”! Zapewniamy, jest co podziwiać!

Historie zdobycia najmocniejszych parostków minionego sezonu znajdziecie w artykule Wacława Matyska „Grad Medali”. Autor wyjaśnia także – m.in. w oparciu o badania przeprowadzone na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim – czym tłumaczyć rosnąca liczbę medalowych trofeów.

O swych najciekawszych myłkusach, wypatrzonych między innymi podczas wypraw ornitologicznych, opowiada Bartosz Krąkowski. Ten sam autor w tekście „Obcy – decydujące starcie” zwraca uwagę, że w batalii o ochronę polskiej przyrody zbyt mało uwagi poświęca się negatywnemu wpływowi gatunków inwazyjnych na rodzimą florę i faunę. Jak tłumaczy, dzieje się tak zapewne dlatego, że jedyną siłą, która może tu pomóc, są oczywiście myśliwi.

Czy uda nam się powtórzyć sukcesy znakomitych strzelców śrutowych, którzy przed laty zdobywali medale na olimpiadach? Jest na to szansa! Przeczytajcie wywiad z Sandrą Bernal, zwyciężczynią Pucharu Świata z Nikozji i wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w konkurencji trap.

O rewirach, w których polowali dygnitarze PRL, ich goście oraz najzamożniejsi myśliwi dewizowi, w artykule „Łowy specjalnego znaczenia” pisze Bartosz Marzec. Warto poznać tajemnice Arłamowa i Łańska oraz zobaczyć nigdy niepublikowane zdjęcia!

A menu na majówkę? Nasi kulinarni eksperci polecają ćevapčići z dzika oraz wątróbkę z rogacza z gorgonzolą.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

Reklama