fot. GettyImages

Lis mechanik

0
1102

W Anglii doszło do kilku wypadków samochodowych spowodowanych przez lisy, które uszkodziły przewody hamulcowe.

Koniecznie sprawdź swoje hamulce! – wzywa kierowców i właścicieli pojazdów policja hrabstwa Kent w południowo-wschodniej Anglii po tym, jak w połowie maja br. mieście Tunbridge Wells doszło do sześciu wypadków spowodowanych uszkodzeniem przewodów hamulcowych.

Śledztwo w sprawie uszkodzonych przewodów wykazało, że sprawcami są młode lisy, które z racji swojej liczebności oraz relatywnego bezpieczeństwa coraz chętniej i coraz częściej zasiedlają obszary zurbanizowane.
Ostatecznych dowodów dostarczyły nagrania ze specjalnie przygotowanych pułapek, których zadaniem było złapanie sprawcy na gorącym uczynku.

– Jest to wprawdzie dość rzadkie, ale każdego roku otrzymujemy co najmniej kilka zgłoszeń w sprawie przewodów hamulcowych uszkodzonych przez dzikie zwierzęta – wyjaśnia policyjny ekspert ds. dzikich zwierząt John Bryant. – Tym razem sprawcami okazały się młode lisy, które potrafią niekiedy zachowywać się jak młodociani chuligani. Podniecone w zabawie potrafią zapamiętale kąsać wszystko w swoim otoczeniu. Jeśli w takich chwilach znajdą się pod samochodem, to mogą poprzegryzać wszystkie przewody – wyjaśnia Bryant.

Jan Bocheński / fot. GettyImages

Reklama