Lisiarze w Tarnowie

0
1065

Niebawem wielkie święto łowców, którzy ponad wszystko przedkładają polowania na przechery. W dniach 9 – 12 lutego w Tarnowie odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Wabieniu Drapieżników.

Podczas ostatnich mistrzostw, kiedy myśliwi gościli w kaliskim okręgu PZŁ, na pokocie znalazło się aż 89 drapieżników – lisów i kun. Niewykluczone, że ten rekord uda się w tym roku pobić.

– Wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie nam sprzyjała – mówi Sławomir Pawlikowski, prezes Sekcji Wabienia Drapieżników Klubu Wabiarzy Zwierzyny PZŁ, organizator imprezy. – Ponieważ mrozy mają się utrzymać, będziemy polować po białej stopie. Na dodatek zawody przypadają na czas cieczki lisów. Zatem emocji z pewnością nie zabraknie!

Polując w takich warunkach najlepsze wyniki osiąga się wabiąc szczekiem lisa lub skoleniem liszki. Oczywiście, umiejętność naśladowania kniazienia czy pisku myszy także się przyda. W ten sposób można przyciągnąć liszki, po których śladach przyjdą również psy.

Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja „Łowca Polskiego”, natomiast patronem honorowym jest Łowczy Krajowy dr Lech Bloch.

mn / fot. Rafał Łapiński.

Reklama