Lisy na wybiegu

0
1172

Ponad 43,5 tysięca gości odwiedziło w lutym odbywające się w Salzburgu targi łowiectwa i wędkarstwa.

Dopisali wystawcy, których stawiło się aż 630 z 34 krajów. W 31-letniej historii imprezy jest to drugi wynik. Oprócz oferty dla myśliwych i wędkarzy zaprezentowano nowości z dziedziny turystyki i off road (pojazdy z napędem 4 × 4).

Niewątpliwą atrakcję stanowił konkurs wabienia jeleni. Mistrzem Austrii został Patrick Obersamer z Bad Hofgastein, który następnego dnia zajął drugie miejsce w między- narodowym konkursie, za Węgrem Attilą Czako.

Tradycyjnie Federalny Cech Mody ogłosił konkurs Red Fox Award, który promuje twórcze wykorzystywanie skór lisów strzelo- nych przez myśliwych regulujących populacje drapieżników. Zaprezen- towano 19 kreacji, a ocenił je zespół ekspertów i celebrytów.

Triumfowała pracownia Pelzmode Philip Sladky z Perchtoldsdorf (Dolna Austria). Drugie miejsce zajęła firma Neundlinger z Górnej Austrii, a trzecie – Michael Authried z Wiednia. W tym roku nagrodę przyznano również w kategorii specjalnej (Red Fox Remix) – otrzymał ją student Avin Abduhlhana z Vienna Fashion School Sieben-Eichengasse.

Kolejne targi w Salzburgu odbędą się od 20 do 23 lutego 2020 roku.

Andrzej Wierzbieniec

Reklama