fot. Materiały prasowe ŁKS Łódź

Mecz dla Kuby

0
440

Myśliwska akcja pomocy siedmioletniemu Kubie Jankowskiemu, u którego zdiagnozowano guz pnia mózgu, trwa! Każdego dnia odbywają się nowe licytacje i zbierane są pienią­dze. W połowie czerwca, z inicjatywy Michała Kaczorowskiego i ojca Kuby Doriana Jankowskiego, odbył się mecz myśliwych i gwiazd Łódzkiego Klubu Sportowego.

Myśliwi dbają o przyrodę, a czło­wiek jest przecież jej częścią. To dlatego tak żywo zareagowaliśmy na wia­domość, że synek naszego kolegi po strzelbie potrzebuje pomocy. Natychmiast ruszyły zbiórki i licytacje. W akcję zaangażowało się ponad 30 tysięcy polujących koleżanek i kolegów.

Jednym z bardziej oryginal­nych pomysłów było zorganizo­wanie meczu piłkarskiego. Przed stadionem ŁKS otwarto łowieckie stoisko edukacyjne. Odbyły się pokazy sokolnicze i koncert zespołu sygna­listów, a Przemysław Malec z pro­gramu „Darz Bór” przygotował wielki gar myśliwskiego gulaszu. Honorowy patronat nad imprezą objęła prezy­denta miasta Łodzi Hanna Zdanow­ska. Słowa uznania należą się również Tomaszowi Salskiemu, prezesowi Łódzkiego Klubu Sportowego, dzięki któremu na meczu, oprócz obecnych piłkarzy, pojawiły się takie gwiazdy jak Marcin Gortat i Marek Saganowski.

W drużynie myśliwych wystąpili koledzy z Pomorza, Wielkopolski, Mazowsza i Łodzi. Wszyscy z nich strzelają znakomicie, ale nie wypa­dało im pokonać gospodarzy, stąd też wynik – 13:6 dla ŁKS. Tak naprawdę tamtego dnia wygrany był tylko jeden – Kubuś Jankowski. Dzięki pomocy myśliwych zebrano dla niego blisko 80 tys. zł.

WM / fot. Materiały prasowe ŁKS Łódź

Reklama