fot. stock.tookapic.com

Myśliwi przeżyli burzę śnieżną

0
586

Trzech mężczyzn polujących na północy Kanady zaskoczyła zmiana pogody. Podczas burzy śnieżnej stracili orientację, ale zdołali przetrwać, bo zbudowali igloo i upolowali karibu.

Dla wielu przeżycie ponad tygodnia w surowym klimacie północnych rubieży Kanady przypominałoby koszmar. Jednak dla tych trzech myśliwych było to niczym wakacje, chociaż niebezpieczne. Pauloosie Keyootak, wędkarz i myśliwy, polował z 16 – letnim synem i 47 – letnim bratankiem niedaleko Pangirtung w Nunavut, jednym z terytoriów Kanady. Podczas burzy śnieżnej łowcy, poruszający się skuterem śnieżnym, pobłądzili. Kiedy zorientowali się, że burza spycha ich na południe od celu wyprawy, pozostało zbyt mało paliwa, by zawrócić.

Pomimo to zdołali przetrwać aż osiem dni. Przed zimnem schronili się w dwu zbudowanych własnymi siłami igloo (powstały przy użyciu niewielkiego noża), a prowiant zdobyli strzelając karibu. Ponieważ wyruszając na polowanie nie zapomnieli o śpiworach, mogli oczekiwać na pomoc we względnie komfortowych warunkach. Kiedy ich odnaleziono, byli zmęczeni i trochę spragnieni, ale w dobrej kondycji. Zostali przetransportowani samolotem do szpitala w Iqaluit, ale zwolniono ich po kilku godzinach.

JS / fot. stock.tookapic.com

Reklama