fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Myśliwi w Spale

0
1705

To już trzecie spalskie Dożynki Prezydenckie, w których bierze udział Polski Związek Łowiecki.

Jako członek Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego nasze Zrzeszenie przygotowuje stoisko, któremu nieodmiennie poświęca dużo uwagi para prezydencka.

fot. Igor Smirnow / KPRP

W tym roku prezydent Andrzej Duda z małżonką skosztowali gulaszu z jele­nia i dzika, przyrządzonego przez Jakuba Wolskiego, naszego kulinar­nego eksperta. Przepis zamieszczamy w tym numerze „Łowca Polskiego”. Odnotujmy, że drugie z oferowanych dań wykwintnej kuchni myśliwskiej – bigos według klasycznego prze­pisu z „Pana Tadeusza” – był na tyle smaczny, że pracownicy Służby Ochrony Państwa kilkukrotnie prosili o repetę.

Podczas wieczornego bankietu PZŁ częstował wędlinami z dziczyzny. Uznanie pani prezydentowej, która zaimponowała nam swoją wiedzą przyrodniczo-łowiecką, zyskał zwłasz­cza wędzony udziec z dzika.

W Spale nie mogło zabrak­nąć przedstawicieli „Łowca Polskiego”. Prezes spółki Paweł Budzyński wręczył panu prezyden­towi reprint pierwszego rocznika naszego miesięcznika, który w tym roku obchodzi jubileusz 120-lecia istnienia.

Redakcja

Reklama