Myśliwskie brzmienie Mazowsza

0
467

Już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia w Radzyminie odbędzie się XVII Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej. Gospodarze – Mazowieckie Organizacje Łowieckie, Burmistrz Radzymina, Koło Łowieckie „Przepiórka” w Radzyminie oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie serdecznie zapraszają wszystkich miłośników kultury łowieckiej.

Główną atrakcją i motywem przewodnim spotkania będzie muzyka myśliwska i to ta z najwyższej półki. W samym konkursie będziemy mogli wysłuchać ponad 60 zawodników którzy zaprezentują swój kunszt w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Muzycznym zwieńczeniem dnia i przysłowiową wisienką na torcie będzie koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.

Wśród pozostałych atrakcji jakie zapewniają organizatorzy każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Pokazy sokolnicze, prezentacje psów ras myśliwskich, wystawa przyrodniczo-łowiecka czy stoiska edukacyjne dla najmłodszych to niespodzianki których nie wolno przegapić. Miłośnicy strzelectwa będą mogli spróbować swoich sił na elektronicznej strzelnicy myśliwskiej.

Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej po raz pierwszy odbył się w 2003 r. Inicjatorami wydarzenia byli dwaj członkowie koła łowieckiego „Przepiórka” w Radzyminie – Janusz Gocaliński wraz z Tadeuszem Wardakowskim.

Dzięki ich pomysłowi wspartemu pracą wszystkich członków koła możemy dziś, już po raz siedemnasty uczestniczyć w największym na Mazowszu wydarzeniu skupiającemu miłośników muzyki i kultury myśliwskiej.

TJZ

Reklama