fot. Shutterstock

Na ryby!

0
460

By skosztować wyśmienitej zupy rybnej, nie musimy podróżować do Chorwacji. Polska tradycja kulinarna przekazuje nam wiele znakomitych przepisów.

Ja podpowiem, jak przyrządzić uchę z dorsza. Smak wspaniale zaostrzy sok z cytryny, a dzieła dopełni siekana pietruszka. Do tego gorąca i chrupiąca bułka. Musicie tego spróbować!

O czwartej nad ranem to ja się mogę poło­żyć, ale żeby wstawać? No, chyba że cho­dzi o wyprawę na dorsze z Mariu­szem, moim serdecznym przyja­cielem z najpiękniejszego miejsca na ziemi, czyli z Łeby. Zdarzyło się to wprawdzie kilka lat temu, ale żaden szczegół wyprawy nie zatarł się w mojej pamięci. Wiatr we wło­sach, morska bryza, wschód słońca nad grzywami fal, czyli – by zacy­tować poczciwego Osła ze „Shreka” – klimaty jak w mordę strzelił. Wędki zarzuciliśmy kilkadziesiąt mil od portu. Jedno branie, drugie, nawet się nie zorientowaliśmy, jak minęło pięć godzin.

Gdy wracaliśmy do portu, moje myśli krążyły wokół kolacji, gdyż Marcie, żonie Mariusza, obiecałem pyszną uchę, aromatyczną zupę rybną. A obietnic złożonych żonie (nawet cudzej) zawsze dotrzymuję. Na zaostrzenie apetytu Mariusz zaproponował …(…)

Cały tekst w lipcowym numerze “Łowca Polskiego”

Jakub Wolski

Reklama