Na upalne dni

0
346

Czerwcowy numer w drodze do Czytelników! Dostarczamy Wam argumentów, których można użyć w debacie z przeciwnikami polowań.

O tym że ochrona kulika wielkiego, jednego z symboli Biebrzańskiego Parku Narodowego, nie powiedzie się bez pomocy myśliwych, pisze Bartosz Krąkowski, ornitolog i łowca myłkusów. A skoro już o takich trofeach mowa, przeczytajcie o Pawle i Macieju Pypłaczach, których kolekcja parostków zrobi wrażenie nawet na wytrawnym selekcjonerze.

O tym jak spreparować trofea, by czaszki stały się śnieżnobiałe i przez wiele lat cieszyły nasze oczy, pisze Wacław Matysek. Ten sam autor wyjaśnia po co nam trofeistyka i skąd pomysł na prezentowanie myśliwskich zdobyczy.

Jak oswoić psa z hukiem wystrzału, radzi nasz ekspert Andrzej Wilczopolski. Dlaczego wśród najlepszych snajperów jest tak wielu myśliwych, wyjaśnia Marek Czerwiński. Natomiast Włodzimierz Łapiński wspomina akcję reintrodukcji bobra, którą w latach 60. XX wieku przeprowadził w Polsce dr Wirgiliusz Żurowski.

To że wilki występują na terenie całym kraju, wiemy nie od dziś. Ale ile jest ich naprawdę? Dzięki wiarygodnym danym z Puszczy Augustowskiej możemy określić pewne trendy w populacji burych drapieżników – pisze o tym dr Joanna Harmuszkiewicz.

Co polecają nasi kulinarni felietoniści? Tomasz Łagowski kusi golonką z kozła w kiszonej kapuście, a Jakub Wolski kociołkiem myśliwskim z sarniną.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

Reklama