Wrêczenie nagród w konkursie "£owiectwo w oczach dzieci"

Następcy Fałata

0
1440

Ósma edycja konkursu „Łowiectwo w oczach dziecka” rozstrzygnięta! Na konkurs nadesłano 352 prace, jury nagrodziło 28.

Praca nagrodzona w konkursie "Łowectwo w oczach dzieci" Goraj 2013

Gdzie szukać następców Kossaków i Fałata? Oczywiście, wśród dzieci, które interesują się zarówno przyrodą, jak i plastyką! W Pile rozstrzygnięto właśnie ósmą edycję konkursu „Łowiectwo w oczach dziecka”. Organizują go ZO PZŁ w Pile, Komisja Kultury Łowieckiej ORŁ a także Zespół Szkół Leśnych w Goraju przy współudziale Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Delegatury w Pile.

Celem jest edukacja przyrodnicza oraz propagowanie kultury łowieckiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu pilskiego okręgu łowieckiego. Akceptowane były wszystkie techniki: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba i tkanina artystyczna.

Na konkurs nadesłano 352 prace, nagrodzono 28 (w trzech kategoriach: uczniowie klas I–III szkół podstawowych, uczniowie klas IV–VI szkół podstawowych oraz uczniowie klas I–III gimnazjów; przyznano także pięć wyróżnień dla dzieci z przedszkola).

Wybrane przez jurorów prace przedstawiają dokarmianie zwierzyny i sceny z życia koła łowieckiego. Wysoko oceniono też młodego twórcę, który zwrócił uwagę na problem kłusownictwa. Grand Prix otrzymała Katarzyna Bogaczyk ze szkoły podstawowej w Damasławku. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz albumy o tematyce łowiecko – przyrodniczej.

bm / fot. R.Napierała

Praca nagrodzona w konkursie "£owiectwo w oczach dzieci" Goraj 2013 Praca nagrodzona w konkursie "Łowiectwo w oczach dzieci" Goraj 2013 Praca nagrodzona w konkursie "Łowiectwo w oczach dzieci" Goraj 2013 Praca nagrodzona w konkursie "Łowiectwo w oczach dzieci" Goraj 2013 Wręczenie nagród w konkursie "Łowiectwo w oczach dzieci"

Reklama